| Gizăz a întrebat:

Sunteţi mulţumiţi de Iohannis? Eu nu.

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu prea. Dar mai puţin nemulţumită decât aş fi de Ponta vreodată.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 3 luni nu ne putem pronunta, intreaba ne peste 2 ani pe vremea asta

| KillMePlease a răspuns:

De ce nu?
Deocamdata nu pot sa zic daca da sau nu...

| Kaℓi a răspuns:

Sunt dezamagita.
Insa nu pot sa nu remarc faptul ca si-a corijat putin modul in care vorbeste in limba romana. Probabil vreun Lionel Logue autohton s-a ocupat de problema asta.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu a facut nimic pana acum.

| soloangel01 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

O bagat jumate de parlamentari la zdup rolling on the floor
El face si tace, man...

| LePotato a răspuns:

Mie unul nu-mi mai pasa cine "conduce" aceasta tara(pentru ca toti sunt la fel), dar ca sa iti dau totusi un raspuns..nu sunt multumit

| RobertMoon a răspuns:

Se spune ca politica nu se face in fata televizorului sau in fata presei, se face in spatele usilor inchise, exact cum face Iohannis si de asta sunt multumit.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

E președinte de puțin timp, deci încă nu pot să îmi dau cu părerea.

| RB26DETT a răspuns:

Stai mai intai sa-i 'execute' pe toti mafiotii dupa care vei vedea cum ne ridicam!

| RaduTN a răspuns:

Eu unul da, tace si face.

Tu ai zis "nu" vino si cu argumente sa fie mai interesanta intrebarea.

| Gizăz explică (pentru RaduTN):

Ce argumente? Mă uit la răspunsuri şi mă mir. Voi nu vedeţi ce se petrece acum în ţară? Unde e reacţia lui Iohannis când lumea a ieşit deja pe străzi? Mă refer la cazul Şova.

| RaduTN a răspuns (pentru Gizăz):

Nu stau eu la curent cu stirile din politica dar ma mir cand vad ca de cand e Iohannis presedinte au inceput sa intre la "mititica" parlamentari corupti.

| NOname a răspuns (pentru Gizăz):

Cât despre reacţia lui Iohannis la fenomenul Şova, ea mai reţinută, dar a existat.

Vezi postarea de pe 25 martie de aici:
https://www.facebook.com/klausiohannis

Citez: "În calitate de garant al respectării Constituției și principiilor statului de drept, nu pot să trec cu vederea faptul că astăzi Parlamentul a blocat din nou o cerere a justiției. Într-un stat de drept nimeni nu este mai presus de lege. Calitatea de deputat, senator sau ministru nu ar trebui să confere nimănui imunitate în fața justiției. Parlamentul nu se poate erija în instanță. Justiția este singura în măsură să-și spună cuvântul, pornind, desigur, de la prezumția de nevinovăție. Numai un Parlament cu principii ferme în ceea ce privește integritatea, capabil să răspundă prompt și corect la cererile justiției, poate recăpăta încrederea cetățenilor."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai cred ca vrea sa,, curete,,,, mecanismul,, de impuritati(impuritati nu bag in ghilimele, insa cred ca mai potrivit ar fi jeguri), ca sa il poata folosi la capacitate maxima.In plus, doar ca nu da la TV fiecare besinita pe care o trage, nu inseamna ca nu face nimic, ci mai degraba ca e serios si are bun simt.

| Țoglă a răspuns:

Îi de 3 luni la conducere.Nu pot să zic acum dacă-s mulțumit de el.

| kteichd a răspuns:

Pai deocamdata face vizite prin alte tari sa faca relatii vedem dupa ce se intampla

| piratuu a răspuns:

E de puțin timp la conducere. Momentan nu am nicio parere despre el.

| vLooM a răspuns:

Ai rabdare!

Uite asa ne scapa de toti hotii happy cu inchisoarea.

| ioanaemily a răspuns:

Ce oameni..cum puteti crede ca Iohannis nr scapa de hoti? Stiti cumva care sunt atributiile unui presedinte? Daca nu era Ponta prim-ministru, boc, vidranu, udrea si altii ai lor furau incontinuare!