| danielle12 a întrebat:

Sunteti pro sau contra unirii Basarabiei cu Romania?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Basarabia este pamant romanesc, inca din timpuri vechi, asa ca, in mod normal, ar trebui sa faca parte din Romania. De altfel, asa este si partea din Bucovina, actualmente la Ucraina. Cred ca, in viitorul nu foarte indepartat, Basarabia va reveni la Romania. Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Corect. Doar ca rusii au alta parere (respectiv, interese). Si cum Romania nu are armata si e macinata in interior de o clasa politica lacoma si hîdă, nici nu are sanse sa a i b e prea devreme. Iar tarile fara armata, nu au niciun cuvint de spus.
In cele din urma, civilizatia e o aparenta, omenirea e condusa dintotdeauna de legea pumnului.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite un realist. Sunt perfect de acord cu tine.

| Maniac98 a răspuns:

Eu sunt PRO, Basarabia e Romania!