| Tricky95 a întrebat:

Sustineti referendumul pentru familia traditionala?

Răspuns Câştigător
| tril a răspuns:

Da, desigur. Fara nici un compromis!

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu sustin poligamia - familie traditional muzulmana (si nu numai). big grin

NOname
| NOname a răspuns:

Nu susţin prostia şi abuzul în general. Nu văd de ce de data asta aş face o excepţie.

| whatevernvm a răspuns:

Nu. E un **** mare care vrea sa interzică drepturile unor oameni de a fi fericiti și căsătoriți. De parcă ne-ar afecta pe noi restul cu ceva. De parcă copilul meu va deveni gay imediat ce vede o căsătorie gay. Natura nu funcționează așa decât în mințile imbecile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu il sustin.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu il sustin.

| DeathIncarnate a răspuns:

Absolut.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cei care au raspuns "nu", il sustin pe Pomohaci?
E un reprezentat al Bisericii si, daca Biserica sustine deviatiile de la normal, inseamna ca familia nu isi mai are locul. Il alt sens, concubinajul monosexual are avantajele sale: nu se vor mai naste asa multi copii. Pentru ca nici un partener nu va fi de acord ca celalalt sa il insele.

| suntserios a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Pomohaci e un pedofil.

E o mare diferenta intre doi adulti, indiferent de sex, care intretin relatii liber consimtite si un adult care intretine relatii sexuale cu un minor.

Si daca nu sustii referendumul nu inseamna neaparat ca indemni la relatii homosexuale si ca toate cuplurile vor deveni automat cupluri de gay.

Eu chiar nu inteleg sustinatorii astia infocati ai referendumului de ce considera ca daca se vor permite casatoriile homosexuale automat toti vom deveni homosexuali. Chiar nu pricep

| sorinake a răspuns (pentru suntserios):

Corecta observatia, foarte corecta.

As mai adauga un citat al lui John Stuart Mill : "Libertatea ta se termină acolo unde începe libertatea celuilalt!"

Poate fi considerata una din definitiile democratiei.

| Tricky95 explică (pentru suntserios):

In tarile unde exista casatorie gay, drepturile religioase si de exprimare ale celorlalti au fost limitate, majoritatea fiind constransa sa accepte viziunea minoritatii, alterandu-se astfel democratia si drepturile majoritatii.

| suntserios a răspuns (pentru Tricky95):

Ai zis un mare rahat.
Conexiune pe care incerci tu sa o faci e altfel.
In tarile in care este permisa casatoria persoanelor de acelasi sex religia nu spala pe creier si nu ingradeste gandirea populatiei.
Deci permiterea casatorie e o consecinta a lipsei indoctrinarii religioase, nu ingradirea drepturilor religioase e o consecinta a permiterei casatoriei.

Chiar sunt curios cum crezi tu ca tari ca Olanda, Finlanda, Suedia, Canada sau SUA au ingradit drepturile de exprimare ale cuiva dupa ce au legalizat treaba asta

| Tricky95 explică (pentru suntserios):

Cauta si ai sa gasesti! In vest nu se face indoctrinare religioasa, dar se dace indoctrinare anti-religioasa, deci tot rau e.

| suntserios a răspuns (pentru Tricky95):

Pai zi mi tu, ca pari ca esti in tema. Un eveniment destul de mediatizat in care permiterea casatoriilor gay au restrans libertatea religiei si a dreptului de exprimare al comunitatii heterosexuale.

Si niste popoare care au un standard de viata extrem de ridicat precum tarile nordice si educatia le permite sa realizeze ca religia e doar un instrument de manipulare in masa si incep din ce in ce mai multi sa realizeze ca nu exista niciun batranel care locuieste pe un nor si ne conduce viata nu cred ca se numeste indoctrinare. E doar logica da bun simt.

| Teffan a răspuns (pentru Tricky95):

Hai ma?
Studiaza-ti religia si vezi cum omoara oamenii cu o alta orientare sexuala.Cum omoara in mitologia voasta, si cum a omorat in realitate pana cand s-au trezit unii mai destepti ca sa va arate ca ce face religia crestina este gresit.

Saracutii de voi, cu cultul vostru.
VOI sunteti cei mai discriminatori de aici, care constrangeti.Libertatea de credinta este ceva iar indoctrinarea religioasa care indeamna la DISCRIMINARE impotriva oamenilor, impotriva drepturilor omului, trebuie eliminata din societate, ca ati distrus orice urma de umanitate si bunatate cu religia voastra organizata in stat.

| Teffan a răspuns:

In niciun caz.

| cyupaku a răspuns:

Desigur,nu?

| sorinake a răspuns:

Sustin referendumul pentru indepartarea intregii clase politice.
Pentru mine asta un astfel de referendum ar fi primordial!

Cat despre familia traditionala, imi place si mi se pare corect sa ma rezum la "gospodaria" mea, familia mea.

| Adiadictie a răspuns:

Nu

| Viman_Ionuț_2002 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaa