| tup3u a întrebat:

Știe cineva cum aș putea afla dacă tatăl meu care era divorțat de mama a putut face sau poate chiar a făcut acte pe casă vreunui frate de-al meu înainte să moară?

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

îi intrebi pur și simplu! la cât de hapsâni calici avari și lăudăroși sunt românii o să afli repede.
Sau mergi la sectia de poliție unde locuiești și poate dai peste vreun milițian mai de trebă care poate să se uite la instituția prefectului a cui este casa care sunt mostenitorii pentru că pentru succesiune trebuie prefect

sau mergi acolo la primarie unde se plateste impozitul si spune ca vrei sa platesti impozitul la casa adresa si il platesti si cu ocazia aia ii tragi de limba si iti spun daca au ceva scris in calculator

sau acum ia-o ca pe o glumă le dai la toți ciuperci BRUTUS si gata acum știi sigur că tu ești unicul și singurul moștenitor

https://www.youtube.com/watch?v=zeeYj-TuLQk

| Yuoia a răspuns (pentru zilog):

De unde si pana unde "pentru succesiune trebuie prefect"?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla de la OCPI/BCPI (Cartea funciara) ori de la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii unde este situata casa.

| Yuoia a răspuns:

Daca tatal este deja decedat, te duci la Cartea funciara si vezi cine este proprietarul casei.

| tup3u explică (pentru Yuoia):

Și unde se află Cartea funciară

| Yuoia a răspuns (pentru tup3u):

In orasul de resedinta a judetului tau.