| claudiarebecca a întrebat:

Tocmai am participat la un mars al studentilor moldoveni in brasov de solidaritate cu revolutionarii din chisinau. ce parere aveti despre ce se intampla acolo?

5 răspunsuri:
| MihaiA a răspuns:

Se preconiza de ceva vreme ca asta se va intampla. Vedeti de ce nu lasau romanii sa intre in Moldova? tongue De vreo 2 3 saptamani romanii nu mai pot intra in RM, si de mult timp se vorbea despre asta, de un indemn la revolutie. EI au inceput, si noi putem sa-i ajutam.
Astazi, la ei in piata marii adunari nationale, cineva de acolo vorbea la microfon si a spus asa :
Noua nu ne trebuie Guvern, noua nu ne trebuie Parlament, noua nu ne trebuie Presedentie, noi avem toate astea la Bucuresti.
M-a impresionat treaba asta. De asemenea, cand au auzit k sunt sustinuti de romani, cel putin sufleteste momentan, au inceput uralele.
Doamne ajuta

| gabrielutzu a răspuns:

Parerea mea:
Daca se dovedeste(si pana acum nici un organism de monitorizare internationala nu a avut vreo obiectie), ca alegerile din Rep.Moldova au fost castigate CORECT si fara frauda de comunistii de acolo, atunci nu pot spune decat atat...MUCLES!
(orice actiune a autoritatilor este PERFECT justificata).

| amada745 a răspuns:

Ceea ce se intimpla acolo, ar fi bine daca ar avea si rezultatele dorite de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e frica de ceea ce le pot face tinerilor revolutionari. As vrea sa ii putem ajuta mai mult, dar Rusia va sari la beregata noastra. Macar sa ii sprijinim cu marsuri de solidaritate. Multumesc claudiarebeca pentru ca ne-ai dat aceasta veste buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt notme: una este pozitia oficialitatilor comuniste si alta este dorinta poporului.