| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai s-a vorbit la TV că una din situațiile în care este permisă ieșirea din localitate sunt activitățile recreative în aer liber la care pot participa maximum 3 persoane. Dar dacă în familie sunt 4 membri care doresc și pot să meargă? În cazul ăsta e tot interzis? Vorbind de persoane care locuiesc în aceeași casă. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie permis pentru persoanele care locuiesc impreuna, chiar daca sunt mai mult de trei.
Cum o sa fie o sa aflam doar dupa adoptarea regulilor, s-ar putea sa fie permisa exceptia de care am spus mai sus.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Da e permis dacă sunt 4 membri ai familiei.

| Cameliapantiru a răspuns:

Limitarea la grupuri de 3 persoane este pentru cei care nu locuiesc împreună. Atât timp cât cei 4 membri ai familiei împart aceeași locuință, pot ieși împreună din localitate.