| Alexandruuu88 a întrebat:

Toți oamenii sunt deosebiti?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da, toti.

| Samariteanul a răspuns:

Fiecare om e special in felul sau.Atunci cand cineva spune ca un om este e ciudat, e normal pentru ca acle cineva nu-l intelege pentru ca e diferit.Toti suntem diferiti si e normal sa ne consideram ciudati.

| aneliram a răspuns:

Da!

| DennisW a răspuns:

Unii oameni sunt mai deosebiti fata de altii...

| MateiT a răspuns:

Nu

| Chez0nz a răspuns:

Fiecare om are propriul sau Univers. Fiecare persoana is creaza propria lume inauntrul fiintei sale. Pentru ca suntem unici (cliseu' demult stiut) suntem deosebiti, drept urmare Universul fiecaruia este deosebit.
In orice om gasesti ceva diferit. Sentimentele, trairile, gandurile pot fi aceleasi, dar felul in care le percepem difera de la om la om.
Ia ca exemplu marile curente Simbolismul si Romantismul. Sunt total opuse in ceea ce priveste perceptia "iubirii", dar aceeasi tema este prezenta peste tot indiferent de modul in care este descrisa.
Reiese ca in interiorul fiecarui om exista o lume deosebita care asteapta sa fie descoperita de persoana potrivita.
Uite ca am facut si rima
Bafta!

| ShisuiUCH a răspuns:

Da

| Niculescu_Verona_1970 a răspuns:

Da, indiferent cum arata.