| Steregoi a întrebat:

Daca toți oamenii ar fi vegetarieni ar ajunge vegetalele pentru toți oamenii?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

happy Desigur. În loc să trecem plantele prin organismele victimelor fără voie, ne-am lua energia direct de la sursă, din plante. Nu am mai înmulți animalele în neștire, doar ca să profităm de pe urma suferinței și morții lor, nu am mai avea miliarde de guri de hrănit, guri care nu au cerut să se nască și sunt desfigurate de durere. Dar asta, desigur, e mai valabil pentru veganism, nu doar o simplă dietă vegetariană.

| mentholinks a răspuns:

Nu e bine pentru om sa nu manance carne si in plus ar disparea toate speciile domestice daca nu am mai consuma.

| xByte a răspuns (pentru mentholinks):

Si de ce mai exact "nu e bine"? Ai putea sa detaliezi?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Normal dar nu va dura foarte mult acest aspect.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu, e o prostie mare cat casa, crezuta doar de prosti si fanatici.
E ca si cum as spune:,, Daca toti oamenii ar avea nevoie de pastile scumpe, e clar ca nu s-ar mai duce niciodata lipsa de pastile scumpe''. Nu are absolut nicun sens, dar prinde la oamenii fara pic de gandire logica.

| alexfab33 a răspuns:

Desigur, am putea si mari cultivatiile. Cu tehnologia ce evolueaza ne vom putea hrani mai mult