| Anomim2025 a întrebat:

Toți zic de Vladimir Putin că e dictator pentru că a câștigat de fiecate dată președenția, dar de Angela Merkel de ce nu zice nimeni nimic? Ea este cancelar de mult timp.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ce importanta are Ea este cancelar de mult timp cu Vladimir Putin că e dictator? nu il cunosc pe putin, nu stau in Rusia incat sa ma exprim cum e el, in acest caz consider ca in mod rational se porneste de la o afirmatie nefondata, nu stim ca putin e dictator si suntem influentati de propaganda americana, iar despre merkel ea e prim ministru aleasa de o coalitie, si despre ea se aud multe, propaganda stupida, manipulare etc

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ma bucur ca ti ai deschis mintea si vezi si tu ca suntem manipulati, 1% din populatia lumi detine 75% din bogatiile lumi http://www.zf.ro/......a-14852743

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu chiar compari alegerile din Rusia cu cele din Germania?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Asemeni, ar mai trebui spus că Merkel n-a câștigat în nume personal alegerile, mai bine zis, nici măcar nu le-a câștigat căci nu guvernează singură, ci în cadrul unei coaliții unde partidul pe care-l conduce deține o majoritate, dar nu una covârșitoare. big grin

| johnnny123 a răspuns:

Este destul de simplu să câștigi președinția când controlezi o țară în proporție de 100%, toți opozanții îți mor în "accidente" regretabile și ai o avere estimată mai mare decât Bill Gates și Jeff Bezos la un loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merkel n-a schimbat Constituția ca să fie aleasă cancelar, iar cancelar înseamnă Prim-ministru, președintele republicii, în Germania, este ales de Parlament.