| FelixAndrei a întrebat:

Vladimir Putin a castigat al treilea mandat de presedinte. Alegerile au fost corecte?

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Amice,ar fi momentul sa nu ne amagim cu false democratii si sa realizam ca tatuca Stalin n-a fost prost cand a zis: "In comunism nu conteaza nimic,dar in democratie,conteaza cine numara voturile". Trebuie sa fii extrem de prost si credul ca crezi ca in macar una din democratiile de pe lume,care se mandreste de-an *** cu statutul ei, macar una, alegerile sunt corecte.Niciodata nu putem sti daca numerele si statisticile ce le servesc niste baieti de la institute de statistica,nu sunt simple miciuni, invelite in staniol, date pentru prosti.Nu exista democratie,cu atat mai putin in Rusia,unde este mai mult o oligarhie a marelui urs(asta, ca o paralela la cantecul alora de la Phoenix), care este si simbolul partidului lui Putin.Acum nu putem face decat sa realizam ca o sa-i vedem moaca lui Putin la presedintie pana prin 2024. Dar Rusia pute a coruptie,de la mii de mile departare,si e clar ca s-au facut manarii, ca in orice tara "democratica".Ce e regretabil insa e ca Rusia e o tara neo-comunista si resemnata, ca Putin probabil a fost votat de macar vreo 40% din rusi,si din faptul asta rezulta,ca ei sunt niste nostalgici penali, ce jinduie cu gandul la vremurile comuniste, cand faceau foamea prin gulaguri.

| FelixAndrei explică (pentru Dumnezău):

Nu ma amagesc! era o mica framantare!
apoi, atata timp cat toata Europa-i la cheremul gazelor rusesti, nici astia n-o sa cracneasca.

| VladimirPutin a răspuns:

Tu ce zici?

| Bezea a răspuns:

Normal că alegerile au fost corecte... Voi ați văzut ce contracandidați a avut? Mă rog în cazul asta cred că putem spune că au fost semi-corecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as prea crede.

| FelixAndrei explică (pentru anonim_4396):

Pana acum asa s-au comportat. De ce ar face-o altfel in viitor?