| RAY a întrebat:

Trebuie sa platesc o suma de bani ca sa am asigurarea de sanatate desigur ca am sunat la ei mi-au spus sa platesc la finante acolo tot sun pauza, intrebarea mea e cine stie ce pasi trebuie sa fac dupa ce platesc sa merg cu chitanta la casa de sanatate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element esential pentru un raspuns corect, respectiv in ce calitate platesti asigurarea de sanatate. Daca nu esti angajat trebuie sa inchei un contract de asigurare cu CAS din judetul tau, in care se inscrie suma asigurata si abia apoi poti face plata la trezorerie. Numai bine!

| MMihai a răspuns:

Așteaptă să apară și să fie validată și aprobată de președinte legea și să fie publicate și normele de aplicare.
Cui să dai bani acum?
Sunt foarte mulți escroci, nu ai altă treabă, decât să dai bani la escroci?
În normele de aplicare se va preciza cine are dreptul să adune bani ca asigurări de sănătate.