| RAY a întrebat:

Doar cine stie sa raspunda., desi azi am platit pe 6 luni asigurarea de sanatate iar astia de la finante mi au spus ca e pe tot anul, oare asa e?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui expres banuiesc ca ai incheiat un contract de asigurare cu Casa de Sanatate.
N-avem de unde sti care este realitatea, avand in vedere ca nu stim pe ce suma lunara este incheiat contractul ori daca platesti in functie de venitul realizat pe persoana fizica si cat ai platit.
Se poate ca ai platit pe tot anul, daca asa ti-a spus functionarul.

| RAY explică (pentru Ioandelasal):

Nu inchei nici un contract cu casa de sanatate nu exista asa ceva, mergi la finante spui daca esti persona fara venit, pfa, la ei tot aia e, si platesti pe cate luni vrei simplu, dar daca platesti in prezent pe 6 luni ai tot anul

| Bitzer a răspuns:

Lasa neatentia (sau bautura) si posteaza o intrebare inteligibila. Ca aici nu suntem la balamuc.

| RAY explică (pentru Bitzer):

Am aflat deja raspunsul azi

| RAY explică (pentru Bitzer):

Ce nu ai inteles? am mers la finante si am platit pe 6 luni asigurarea de sanatate, nu vad ce nu ai inteles, intrebarea era urmatoarele 6 luni care au ramas din an sunt scutite si sunt ca azi am aflat

| Bitzer a răspuns (pentru RAY):

Ai grave probleme in a te face inteles, pentru arunci cuvintele cu furca in enunt. Iar asta nu se intampla de azi, de ieri, sau de alaltaieri. Ti-am atras de multe ori atentia asupra acestui fapt (nu doar eu am facut asta), dar ai ales sa ignori sfaturile. Cat despre faptul ca esti impertinent/infatuat/incult... ar fi cam multe de spus si n-am timp acum pentru exemplificare si dezbateri. Oricum, nu cred ca te poate duce cineva pe drumul cel bun. Sunt un foarte vechi user aici, unul care nu inghite tampeniile celor asemeni tie sau ale vreunui moderator/admin "orbit" de rank. In caz ca nu ai realizat inca cine sunt, iti dau un indiciu: K. P.S. Mai pune mana pe gramatica limbii tale native, ca nu-ti face decat bine!

| RAY explică (pentru Bitzer):

Tu nu intelegi limba romana vad, niciodata cat o sa traiesc nu o sa pun mana pe nici o carte de gramatica a limbi romane, amin, stau in tara asta blestemata din cauza unor lucruri atat