| Girly97 a întrebat:

Trebuie sa respect si eu "programul de liniste" din bloc daca doar lucrez acolo de luni pana vineri 8 ore si nu locuiesc acolo?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In orele de liniste TOATA LUMEA cine se afla in bloc sau pe terenul care-i apartine este obligat sa NU produca zgomote sonore, care pot deranja locatarii.

| mgtow a răspuns:

Nai ce sa respecti daca nu stai acolo

| Uvox a răspuns (pentru mgtow):

?
Sper ca este o glumă.
Este ca si ai spune ca daca vizitezi Austria, de exemplu, nu ai ce sa respecți ca nu locuiești acolo!
?

| mgtow a răspuns (pentru Uvox):

Atat timp cat nu sta in locuinta si e plecat nu are ce sa respecte pentru ca nu sta acolo. Doar cand munceste respecta

| Uvox a răspuns (pentru mgtow):

????

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa este! Daca treci prin localitatea vecina ai voie sa bei, cand conduci masina, ca doar esti in trecere!

| RAY a răspuns:

De ce stai la bloc?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Când o firmă închiriază sau utilizează un spațiu dintr-un condominium de tip bloc, are nevoie de aprobare din partea asociației de propietari. Această aprobare este dată în urma unei cereri prin care firma se angajează să nu deranjeze pe ceilalți locatari prin activitatea lor, acesta înclude și respectarea orelor de liniște.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da! Asa este legea, si ce anume lucrezi ca doar daca faci galagie se aplică respectarea orelor de liniste de la 14-18 si 22-06 dimineata, de obicei galagie in bloc fac bormașinile si sunt multi care renovează apartamente, si muzica data la maxim de petrecăreți care "uită" de bunul simț.

| Donsavas a răspuns:

Da,toată lumea trebuie sa respecte programul de liniste.

| Speranta12 a răspuns:

Da, oricine intra pe un teritoriu, trebuie sa respecte regulile acelui teritoriu si pe oamenii din el.

| Denisa0954 a răspuns:

Păi ce faci mai exact de întrebi de programul de liniște? Adică ce lucrezi? Si in mod normal da, indiferent ca locuiești sau nu in bloc, programul se aplica pentru toata lumea

| Girly97 explică (pentru Denisa0954):

Sunt traducator.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Girly97):

Si ce gălăgie ai putea face încât să deranjezi programul de liniște?

| Girly97 explică (pentru Denisa0954):

Niciuna, intrebam doar.