| Vladiusus a întrebat:

Un avocat caruia i s-a platit onorariul pentru reprezentare proces civil, la un an distanta, are voie sa ceara iar bani? Pe motiv ca se prelungeste procesul? Fara sa se inainteze deloc cu solicitarile depuse? Mentionez ca nu a specificat la sedinta anume ca mai trebuie platit in caz ca... A spus ca dureaza cam doi ani si acesta este onorariul. Acum cere iar alti bani... E normal? Onorariul a fost platit integral si am primit chitanta (copie format A 4 si stampilat). Va multumesc pentru raspuns.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca s-a platit onorariul pentru tot procesul si nu pentru o perioada anume nu mai este indreptatit sa primeasca bani in plus, asa ca nu este normal si nici legal sa ceara.