| andisor000 a întrebat:

Un prieten de al meu a fost agresat in incinta unui club.
A chemat politia, i-au luat datele lui si ale agresorului, dupa care l-a amenintat ca daca il prinde, iar il bate. A dat declaratie si restu.
Ce se poate face ca tipul sa nu fie ranit?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa se fereasca de bataus, sa mearga insotit sau sa foloseasca mijloace de autoaparare permise.

| DjNick112 a răspuns:

Sa te rogi la Doamne Doamne, altceva nu ai ce face, si sincer sa fiu nici politia, nu are cum sa-l pazeasca 25/24, intelegi? Se poate intalni unul cu altul si nu iese treaba buna