| calubalan a întrebat:

Unde aţi pomenit în galaxia noastră ceva mai aberant şi mai de nepriceput decât planeta numită România? http://ht.ly/3bNuv

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Esti nedrept; aberatie si nepricepere exista pretutindeni in lume; tin de natura general-umana, nu de natie. Aberanta mi se pare si confiscarea unei tari si transformarea unui popor din stapan in sclav, asa cum fac evreii cu palestinienii, nepricepere paguboasa e si atitudinea lui Sarkozy fata de rromi carora le contesta drepturile de cetateni europeni cat si dreptul de a-si respecta natura de popor nomad.Atata condamnare de sine la un popor incepe sa semene a masochism. Fara suparare, Calubalan, fii mai ingaduitor; fiindca indaratul acestei vesnice cautari de hibe, mie mi se pare ca vad un om care-si iubeste mult tara.Si nu cred ca ma insel.Numai bine.

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Amuzanta pedanteria robotelului care a transformat automat in "rromi "ceea ce am scris eu; ar trebui sa existe cineva care sa ia in sema ca cei numiti pretentios"rromi"isi spun, cu simplitate, in marea lor majoritate, asa cum le-am spus si eu!

| vladix a răspuns:

Romania nu e planeta, e stea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Santem originali calule.cine mai e ca noi? in galaxie? in univers? in universuri? m-as mira foarte, cu toate ca am spus de multe ori ca; nimic nu ma mai mira.ca stea, noi Romania, luminam cu o lumina nemaiintalnita.pana la urma o sa avem si fani, in univers. o sa se spuna; ca la romani.