| MZc a întrebat:

Unde se fac actele pentru luare in spatiu pentru buletin? Si ce acte trebuie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Luarea in spatiu se poate face in 2 moduri:
1.Proprietarul se deplaseaza cu tine la Evidenta Populatiei si semneaza de luarea in spatiu, in fata functionarului, pe cererea de eliberare a CI. Trebuie sa aiba originalul si o copie a actului de proprietate si actul lui de identitate.
2.Proprietarul da o declaratie de luare in spatiu in fata unui notar public si acesta o autentifica. In acest caz proprietarul nu trebuie sa mearga cu tine, declaratia tine locul semnaturii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La serviciile de evidenta a populatiei de pe raza domiciulului celui care te ia in spatiu. E nevoie de un act de propriatate a celui care te ia in spatiu si o cerere.

| Freya1 a răspuns:

Unde mergi sa îți faci buletinul.Acolo și întrebi tot ce ai nevoie.
Dar în general de cel ce te ia în spațiu cu actele de pe casa/teren...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evidenta populatiei, ai nevoie de actele scrise la ei pe site, anume cred ca : dovada ca sta acolo ala care te ia in casa cu el, certificat de nastere original si copie, buletin copie si original, dovada platii online a unor taxe