| William a întrebat:

Unde se poate vota la referendumul din 7 octombrie? Daca voi fi in alt judet, pot totusi sa votez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La referendum poti vota in orice localitate din tara te afli, deoarece circumscriptia electorala este toata tara.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ușurel, dacă au votat în senat nu înseamnă că se organizează pe 7. Și de ce ai vrea sa te duci la rahatul ala de referendum?

| William explică (pentru suntserios):

Ma duc pentru ca nu vreau sa se legalizeze casatoriile intre persoane de acelasi sex in Romania.

| suntserios a răspuns (pentru William):

Da știi ca deja nu sunt legale. Adică te duci degeaba

| Lion56 a răspuns (pentru suntserios):

Asta intelegi din "nu vreau sa se legalizeze"? Omul stie deja ca nu sunt legale, de aia nu cere interzicerea, ci sa nu existe riscul sa se legalizeze, deoarece exista presiuni foarte mari din partea UE in acest sens.

| suntserios a răspuns (pentru Lion56):

Presiuni mari... sigur. Ce va e asa frica fratilor, zici ca va pune e voi sa va f***uteti in c***ur?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cred ca da, deoarece nu este vorba decat de o singura problema la nivel national, tara toata fiind - la referendum - o singura circumscriptie.

| Yurisa a răspuns:

Stai ca am fost plecata, despre ce referendum vorbim? laughing

| Yurisa a răspuns (pentru Yurisa):

Nevermind, am aflat

| asperger3 a răspuns:

Poti vota in alta localitate daca ai viza de flotant.
Nu stiu daca poti vota din judetul Olt sa presupunem in judetul Tulcea

| asperger3 a răspuns:

Si vezi de ce scoala apartii