| Cameliapantiru a întrebat:

Intrebarea mea se adreseaza doar persoanelor care au implinit 18 ani.
Cum veti proceda la Referendumul de modificare a Constitutiei, de pe 6-7 octombrie 2018?
a) Votez "DA"
b) Votez "NU"
c) Boicotez Referendumul.

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Stau acasa

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

O sa merg si o sa votez "DA".
Pe langa asta, tin sa mentionez ca nu am nicio problema cu cei care vor vota "NU", insa cu cei care aleg sa nu voteze, tocmai pentru ca acel cvorum sa nu fie atins, da. Sa nu ajungi din cauza unor anumite probleme la referendum este de inteles, insa sa-l boicotezi cu buna stiinta este ceva absurd, prostesc si complet nedemocratic.

| RAY a răspuns:

Nici macar nu stiu daca votez cu DA ce inseamna de fapt? sau daca votez cu NU? ca mine sunt multi, nici nu stim ce naiba votam

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Eh, caută și vei găsi. Ai timp două săptămâni.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Sa imi spuna Johannis mai bine

| RainmakerX a răspuns:

Nu ma duc.
Exista atat aspecte pozitive cat si negative ale ambelor alegeri asa ca prefer sa raman indiferent.

In alta ordine de idei este destul de clar ca o sa fie ales "DA".
Sustinatorii casatoriei intre persoane de acelasi sex sunt ei multi dar nu sunt destul de multi pentru a face ceva in privinta asta, cel putin nu acum si cu siguranta nu in Romania.

| SG1995 a răspuns:

Boicotez.

| Lioana a răspuns:

Cine merge pe ideea de "NU", nu va merge la vot. Nu vor fi prea multi care sa voteze "NU".

| AC4S4 a răspuns:

A) Votez "DA"

| PrintesaGumitaa a răspuns:

E secret, iti spun doar in schimbul unei sume de baniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă duc și votez ce o fi, îmi e indiferent rezultatul.

| Lion56 a răspuns:

Votez DA.