| shobby10 a întrebat:

URGENT! Azi am fost intr-un hipermarket sa cumpar un stergator. Am gasit unul si vroiam sa ma uit la sistemul de prindere. Era unul desfacut si m-am uitat la el. Seful de la paza trecea pe acolo si m-a vazut. I-am zis ca il cumpar si a mers cu mine la casa sa vada si mi-a luat bonul fiscal. Pot sa mai am ceva probleme?

Răspuns Câştigător
| LeMad a răspuns:

Exista o zicala: " Da unui nebun o bariera si se crede stapanul Universului!". Seful de la paza a savarsit doua abuzuri :
1. Te-a pus sa cumperi un produs pentru ca il inspectai! El se ocupa de paza, nu de vanzare! Posibil ca acel produs sa fie desfacut cu indentia ca toti clientii sa il poata inspecta! Plus ca trebuia sa demonstreze ca u l-ai desfacut! Cu toate acestea, nu sta in atributiile agentului de paza sa te puna sa cumperi un anumit produs!
2. A retinut bonul fiscal! Bonul fiscal reprezinta dovada ca tu ai cumparat un produs dintr-o unitate comerciala! Acel bon fiscal apartine cumparatorului, si numai cumparatorului!
Eu as fi sunat la 112 in ambele situatii!
1. pentru ca ma obliga sa cumpar un produs desfacut!
2. pentru furt! acel bon fiscal este proprietatea ta!
Nu va mai intimidati de toti purtatorii de uniforme... daca va simtiti abuzat, sunati la 112... explicati ce se intampla si astepati un agent de politie!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce probleme sa mai ai, devreme ce l-ai cumparat? Absolut nici o problema. Numai bine!

| corasa a răspuns:

LeMad si daca suni la 112 te amendeaza politistii pentru abuzul numarului de urgenta happy Tara noastra nu e inca suficient de civilizata incat sa accepte lucruri de genul asta.

| DGRobert a răspuns:

Singura problema care poti sa o ai e sa nu fi multumit de produs, in rest nu are ce sa-ti faca, e agent de paza, nu agent de la securitatea nationalawinking