| Mihai4455 a întrebat:

USR, PNR, RO+, DEMOS? Cine v-a câștigat încrederea?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

DEMOS a avut o singura iesire publica, nu vad cum ar putea castiga increderea doar prin asa ceva.
De PNR nici nu am auzit in spatiul public.
RO+ traieste momentant doar din imaginea lui Ciolos

USR sunt singurii care au demostrat ceva si care merita votul meu la urmatoarele alegeri

54 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Eu nu o sa mai votez cu PSD, ALDE, PNL in veci.Sa mai vina si altele la putere.Cum s-ar zice 'sa ne mai fure si altii'.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Nu mi-a castigat nimeni increderea, dar cred ca o sa votez cu RO+. Orice s-ar spune despre Ciolos (absorbtie nula de fonduri europene, masura cu SRI-ul), guvernul lui a reusit cresterea economica de 6%, aia cu care se lauda PSD inainte sa-l dea afara pe Grindeanu de la guvern. In plus, m-am saturat de partidele actuale, PSD si PNL, prea multe ramasite de la PCR. Judecand dupa rezultatele pe care le-au obtinut la ultimele doua alegeri partide noi ca PPDD si USR, romanii au inceput sa se trezeasca. Sper ca in 2020 cand sunt parlamentarele sa vina la guvernare un partid care nu a mai fost la putere, un rau mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PNR n-am idee ce e
DEMOS cred că e al dezaxatului ăla de Burduja, dar nu-s sigur.
de USR și RO+ mi-e scârbă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EvilMayDie64):

ți se pare că s-au trezit dacă partidul lui Dan Diaconescu a luat 15%?

| ziftode a răspuns:

Sigur, am incredere in toti ca sunt niste HOTI INCOMPETENTI SI NENOROCITI!
... TOTI!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Solutia e sa nu mergi la vot... corect?

| ziftode a răspuns (pentru suntserios):

Pana acum da
acum NU... chiar o sa merg la vot, si sa votez pe oricine doar PSD, NU

| AvalohAlyn a răspuns:

USR si dar si Partidul lui Victor Ponta.

| Plato a răspuns:

USR si PLUS. Cu unul dintre aceste partide si cu Iohannis Presedinte, poate poate miscam ceva inspre bine, desi va dura foarte mult, dupa tot ce-au distrus bolsevicii.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

De USR si RO ti-e scarba? Acum, ca vad ca esti un PSDist limitat, imi explic foarte multe din iesirile tale din trecut. Asa mult iti place pixul si punga de la Daddy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Aloo, cum ai tras concluzia cu pixul și punga, doar lozinca asta a mai rămas?
Mi-e foarte scârbă de USR și foarte scârbă de PLUS

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Simt acelasi lucru fata de PSD.winking E reciproc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

și cine te-a întrebat?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, conform Art. 30 din Constitutie, nu e nevoie sa ma intrebe nimeni. Dar stiu ca PSD si Constitutia - Vaca si baletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ideea era că de ce mi-ai spus mie, că pur și simplu nu mă interesează părerea ta...
exemplu concret de încălcare a Constituției săvârșit de PSD, îmi poți da?
Am mai încercat pe aici și nu s-a reușit.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

10 august.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

N-ai citit cuvântul 'concret'

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
Cu ocazia protestului impotriva grupului infractional numit PSD, cetatenii tarii au fost cenzurati, li s-a interzis sa protesteze PASNIC, desi protestul era unul LEGAL. Danjarmeria a macelarit poporul la indemnul unui infractor, unui penal, fara niciun temei. Constitutia a fost incalcata prin nerespectarea libertatii de exprimare, dreptului la protest.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca respectarea Constitutiei nu e totul.
Fu. terea economiei si a justitiei sunt suficiente sa ti se faca scarba de un guvern

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Și cine a constatat încălcarea? Tu, pe persoană fizică?
Legalitatea, tot tu, pe persoană fizică, ai stabilit-o?
Și 2. numai pentru că rostau sloganul cu înjurături, aia nu mai era de mult 'liberă exprimare'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

De dragul justiției, ai vrea să ți se întâmple și tie, ca în cazul dat exemplu(cred că se lăuda sincer să fiu) de procurorul de la Brașov în interviul pentru ziare.com?

A treia chestiune de presiune este raspunderea materiala a magistratilor in caz de asa-zisa eroare judiciara. E incorect sa existe obligatia legala de a te indrepta impotriva unui judecator sau procuror, daca se da o solutie de achitare.

De ce?

Trebuie inteles ca arestarea nu se decide pe aceleasi probe pentru care se pronunta solutia finala. Eu am avut un inculpat tinut 5 luni in arest preventiv, pentru care in final am dat solutia clasarii.

Cum asa?

Pentru ca in final, dupa analiza tuturor probelor, am stabilit ca nu sunt suficiente pentru a-l trimite in judecata.
http://www. ziare.com/stiri/justitie/semnalul-de-alarma-al-unui-procuror-e-un-risc-enorm-sa-traiesti-in-Romania-in-momentul-de-fata-s-a-trecut-linia-rosie-in-justitie-interviu-1545215

Și tot legat de justiție în România, deja absolut toți procurorii care reprezentau DNA Ploiești(''niște penali atacă justiția'') sunt urmăriți penal.
Aceeași poveste curând și la Oradea.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti am inteles eterna poveste de pe aici, cu abuzul procurorilor dna. Se fac abuzuri, sa se ancheteze.
Dar e cazul sa o dai si pe subiectele reale care ne afecteaza pe toti nu doar pe politicientii urmatiti de DNA.

Spre exemplu eliberarea celor 12.000 detinuti (nu cei acuzati de coruptie ci violatori, talhari) care au recividat intr-o masura mult prea mare.

Zi ceva si de faptul ca guvernul se chinuie de 3 luni sa faca un buget desi erau obligati sa fi facut proiectul acum 2 luni si nu le iese din cauza politicii care implica dat pomana si din disperare aplica taxe mediului de afaceri pentru a lua bani la buget.

Zi ceva de faptul ca in 2 ani au facut doar 20-40 km de autostrada.

Zi ceva de promisiunile publice facure de Dancila in care spune ca nu vor aparea taxe noi pana in 2020.

Zi ceva de noua sefa de la Anaf, cum aduc ei oameni absolut incompetenti in fruntea unor institutii doar ca se au bine intre ei.

Zi ceva de discurcurile anti europene ale unor idioti din parlament in frunte cu Tariceanu si Iordache.

Zi ceva de proiectele pentru spitalele regionale care trebuiau facute pana in toamana anului trecut

Zi de ce nu au mai scazut TVA ul asa cum au promis

Zi de ce nu au mai eliminat impozitele pe terenul si utilajele agricole.

Zi de ce s-a ajuns in situatia de a se vota o rezolutie impotriva romaniei in PE

Zi de ce nu au fost in stare sa atraga macar 50% din fondurile europene

Zi de ce persoana responsabila cu planul economic al tarii este un condamnat penal la 8 ani de inchisoare pentru fraude fiscale si spaalare de bani

Hai sa lasam discutia despre procurorii DNA pe care tot o impingi tu in fata pe aici... aia afecteaza 1000 de policieni corupti... restul afecteaza 16 mil de oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

NU mă interesează nimic legat de economie, nu discuți subiectul cu mine.
Păi uite, un om de rând, acuzat de furt, nu un politician, s-a dus 5 luni la pușcărie ca să-i zică...nu-s probe. Dacă era condamnat mai făcea vreun an, deci a făcut 1/3 din posibila pedeapsa pentru ce?:D O iau pe rând:
Recursul compensatoriu: http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck2015.proiect?idp=16229
http://www.cdep.ro/proiecte/2017/100/60/0/csm90.pdf
Cine l-a propus? Cui i-a avizat CSM propunerea pentru eliberare? ''Doamnei Raluca Alexandra Prună''
În parlament doar s-a modificat de la 3 la 6 zile.
S-au făcut 57km de autostradă, am informația de pe Facebook-ul USR, dacă nu vedeam nici nu știam fiindcă nu mă interesează, cum nu mă interesează în mare măsură ce face PSD, ci doar drepturile si libertățile, care sunt călcate în picioare de ani buni, lucru început, e drept, tot de ei, cu caracațita Năstase-Stănoiu-Iliescu-Timofte și continuată de absolut toți președinții și șefii de servicii de atunci. Amintesc cazuri și de procurori distruși tot de sistemul ăsta: Cristi Panait. Picioruș e acum în Parchetul General dacă nu mă însel, doar că acum, ciudat, nu mai e omul PSD-ului și probabil crede în arestările de vineri seara.
Și acum văd că ai scris numai legat de economie, nu mă interesează absolut deloc subiectul.
''Zi de ce persoana responsabila cu planul economic al tarii este un condamnat penal la 8 ani de inchisoare pentru fraude fiscale si spaalare de bani'' - zic: prezumția de nevinovăție, când e condamnat definitiv nu se mai ocupă el.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu te intereseaza economia si infrastructura tarii.
Pe niciun fan PSD nu intereseaza, pentru ca ei traiesc in satul lor cu ajutoarele de la stat si admiratia fata de mediocritatile promovate in fruntea statului.

Cand se mai discuta chestiui legate de politica pe aici, poate te abtii daca nu te intereseaza domeniul complet si doar ce vezi pe la Antena 3.

M am lamurit cu tine. Mult timp am crezut doar ca vrei sa fie obiectiv pana in capatul oaselor. M am inselat amarnic.

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer? Nu. Vorbeam strict din punct de vedere al posibilitatilor ca partide noi sa mai intre in Parlament, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Am spus că nu mă interesează nici PSD în mod special și că nici PSD n-a făcut absolut nimic din tot ce a promis. Dar pentru cei care laudă sistemul actual și care nu admit că de 20 de ani există un stat subteran, din care a făcut parte și Dragnea, și multe personalități ale PSD am doar dezgust, atât pot avea. În orice țară din lume libertatea > infrastructură, economie, etc. La noi stat de drept și libertate sunt antonime. Nu văd legătura cu Antena3, post care a sustinut mult timp ce se întâmplă acum, până să-i atinga pe ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EvilMayDie64):

Păi Diaconescu logic că a intrat dacă promitea 20.000 euro / votant și funcții în primării, tribunalul poporului unde judecă poporul, nu judecătorii, etc și avea cea mai mare audiență seară de seară.

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles, Diaconescu a venit cu promisiunile potrivite si a avut si mijloacele cele mai bune ca sa se promoveze (cu tembelizorul am prostit poporul). Eu nu subliniam decat faptul ca Romania e o tara prea conservatoare, alte partide in afara PSD, PNL, UDMR, nu prea vezi prin Parlament. Fata de alte tari in care partide noi pot ajunge chiar la guvernare, fara sa fi fost vreodata partide parlamentare.

| gabicoo a răspuns:

Veoricaaaaa!
laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

O intrebare foarte buna. PNR si DEMOS le scoatem din schema de la inceput. USR e deja infiltrat puternic de neo-securisti, pacat ca sunt si multi oameni capabili acolo. As merge pe RO+. Intrebarea nu e asta, ci citi constientizeaza ca pentru a nu ajunge in **** urit de tot pe termen lung, daca votam cu altii, si aia iau masurile care trebuie, in mandatul guvernului post-psd ne va fi si mai rau ca in 2019 pana pleaca pesedeii, iar ca sa ne fie bine, trebuie sa votam tot cu ei inca cel putin un mandat? Guvernul de dupa va trebui sa faca ceva gen cumperi un apartament dezastru dar trebuie' sa te muti in el ca nu ai unde sta, si trebuie' sa locuiesti acolo cit se rascheteaza peretii si alte alea. Si dupa, cand incepi sa asezi unele si altele, sa faci treaba tot cu aia care ti-au raschetat var in cap inainte. Ceva de genul, nu cred ca m-am facut foarte clar.