| MinoreBay a întrebat:

De ce majoritatea presedintilor si celor care candideaza la presedintie li se termina numele cu escu? exemple: basescu diaconescu ceausescu antonescu iliescu

Răspuns Câştigător
| Florin_6699 a răspuns:

Iti spun eu. Romania este blestemata de la Maresal Antonescu si pana azi blestemu s-ar putea sa mai tina inca 2 mandate cu Crin Antonescu asta dupa ce termina mandatu BASESCU si blestemul ESCU NU SE MAI TERMINA! Dragi ROMANI nu mai votati MOLDOVENI!

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Au mai candidat şi Raţiu şi Campeanu, în 1990.Pe ăştia i-ai uitat.Sau nu erai nascut atunci!
Faptul ca o mare parte a numelor de familie din Romania se termină în "escu" face ca dintre aceştia unii să mai şi candideze la preşedinţie.

| MinoreBay explică (pentru Elianna):

Nu nu eram nascuta atuncibig grin

| Florin_6699 a răspuns (pentru Elianna):

Pe mine nu ma alintat mama cu FLORINESCU laughing si pe tine nu avea cum sa te alinte cu ELIANESCU...app nu-mi plac gabori ca stau prea mandri in dube imi plac parlamentari ca sunt pasionat de curve big grin se pare ca majoritatea celor care au fost la conducerea acestei tari mai putin Basescu au studiat in Rusia... oare ce se intampla? Antonescu ce a cautat in vizita la rusi inainte de alegeri?laughing

Elianna
| Elianna a răspuns:

Mi-am mai adus aminte de candidaţi care nu sunt "escu":Vadim Tudor, Mircea Geoană şi a mai fost si un ungur, parca Kelemen Hunor!

| alessia5158 a răspuns:

Pentru ca toti s-au nascut in judetele din sudul Romaniei, judete in care predomina nume cu terminatia "escu". Dati naibii sudistii astia!

greece12
| greece12 a răspuns:

Crezi ca daca numele se terminau in _oiu sau in _eanu sau in mai stiu eu ce, se schimba ceva? Iti spun sigur ca nu, in Romania e inca necunoscuta puterea votului!

| elenyss a răspuns:

Sunt facuti de aceiasi mama nenorocita!

| dana85 a răspuns:

Daca se va intrerupe la anul' sirul, inseamna ca e semn bun.

| Jesye a răspuns:

Se pare ca acei oameni care au numele cu. escu la sfarsit sunt putini mai inchisi la minte (nu vreau sa jignesc pe nimeni, sunt PDL'ist) o spune si Caragiale in Oscrisoare pierduta