| fratello a întrebat:

Va mai ajunge Vadim Tudor in parlament? Mai are vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Papagalul ala sper sa nu mai ajunga.

33 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Totusi s-ar putea sa ajunga in parlamentul european, dupa cum ofera date sondajele. Mira

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ce sa caute acolo? A facut destul circ in Parlament.Sa mai lase si pe altii...

| mariusres a răspuns:

Depinde cat de mult s-au tembelizat romanii. Pun pariu ca lingaul asta va veni iar cu un discurs la care multi vor pune botul. Vadim e exemplul perfect pentru povestea cu "Hotul striga hotii".

| mariusres a răspuns:

Gabrielutzu, eu te intreb ce preferi :sistemul actual plin de hoti, dar care cu chiu cu vai ne-au bagat in structurile euro-atlantice sau un nebun ca Vaccin care in momentul in care ar avea majoritate in Parlament ar instaura dictatura securisto-militara? Tu nu te gandesti ca intr-o dictatura de genul pe care si-o doreste Vadim (Vadim e un comunist imputit daca inca nu stiai) nu exista procese echitabile, iar daca vecinul nebun, membru PRM, baga niste dume despre tine tu poti ajune la parnaie nevinovat?

| mariusres a răspuns:

Vezi, gabrielutzu, tu esti exact votantul tipic pentru Vadim si alti extremisti: socialist, dar cu puternice nostalgii comuniste, antiliberal, antisemit, conspirationist, suferi putin de mania persecutiei ("toti is hoti, toti is corupti, toti vor sa ma faca pe mine!"), genul de personaj care vorbeste fara sa dea exemple concrete ("americanii!, evreii!, comunistii!, tradatorii!") si bineintels tot acest personaj trebuie sa fie neaparat invaluit in mistica fascisto-legionara ("pentru dzeu, neam si tara!). Of mai, esti asa previzibil happy.

| mariusres a răspuns:

laughing Am auzit-o si pe asta: legionarii nu au legatura cu fascismul si nazismul! laughing. Sunt sigur ca ai scris prostia asta la misto, refuz sa cred ca exista romani asa de naivi!
Legionarii au fost asupriti de Antonescu pentru ca astia din urma asa de agresivi au devenit intre timp incat chiar si Antonescu, fascistul, a inceput sa se teama de ei. La inceput s-a folosit de ei, dar cand a vazut cat de periculosi is s-a dezis imediat de orice legatura. Antonescu era totusi un tip inteligent, legionarii erau exact ca astia din ziua de azi (uita-te la prostalaii din Noua Dreapta si o sa-ti faci o imagine despre ei).
Oricum, comentariul tau te-a tradat complet.

| mariusres a răspuns:

Bine, gabrielutz, pentru odihna ta, asa e cum zici tu... Totusi, cand mai cauti informatii despre legionari sa nu le culegi totusi de pe siteuri ortodoxo-fasciste.

| mariusres a răspuns:

Superx, habar n-am despre ce oameni vorbesti. Cred ca ar fi bine sa vii cu niste informatii, totusi.

| mariusres a răspuns:

Supersx, daca esti liberal in gandire nu poti fi si socialist. Socialismul inseamna sustinerea celor slabi, inseamna plafonarea celor buni pentru a-i ajuta pe cei mai putin dotati sa nu se scufunde. Liberalismul e tocmai opusul, doctrina liberala a creat SUA( cel mai putin socialist stat occidental), au creat Franta moderna(pana au inceput francezii sa se prosteasca cu mizerii socialiste), a creat Scoala Austriaca, Imperiul Britanic si multe altele. Nationalismul se opune liberalismului pentru ca incurajeaza discriminarile, sovinismul si extremismul (care in plan economic se reflecta printr-o economie artificiala ). Sa nu uiti niciodata ca a fi patriot e una, dar a fi nationalist e cu totul altceva(de ex, americanii sunt patrioti, dar nu sunt nationalisti, pe cand romanii sunt nationalisti, dar nu sunt patrioti). De aia Vadim nu suporta nici NATO, nici UE, pentru ca aceste organisme suprastatale il impiedica sa-si fure conationalii. Aceste organisme il supravegheaza, ii fura cascavalul. Asta il doare pe el. Il doare fix in p..la de bunastarea romanului. El nu vrea ca romanii sa contribuie la bugetul UE (unde el nu poate sa-si bage nasul), el vrea ca romanii sa contribuie la bugetul national pentru ca el sa poate controla tot ce misca (exact cum se intampla pana in anii 2000 la noi pana cand au inceput reformele pentru integrarea europeana). Vadim e exact ca Ceausescu( nu degeaba l-a lins in fund cu atata placere), el vrea o Romanie izolata, o Romanie proasta, o Romanie fricoasa de tot ce vine din exterior, o Romanie care sa-l slaveasca pe tatucul Vadim.

| mariusres a răspuns:

Gabrielutz, daca tie iti place sa traiesti sub dictatura teocrata, treaba ta. Doar ca mie imi place libertatea, prosperitatea, capitalismul, libera-initiativa, statul laic si nu basinile puturoase ale unor frustrati care de 20 de ani imi spun ca ungurii, evreii, masonii si mai stiu eu cine distrug Romania cand pentru orice om sanatos la cap e clar ca inapoierea si mentalitatea defectuoasa a romanilor e cea care ne tine departe de lumea civilizata. Si din pacate, cu oameni ca tine, lucrurile nu se vor schimba prea curand? Tu cati ani ai?

| mariusres a răspuns:

Bun, gabi, baga dictatura! Distruge tot capitalismul, toata democratia, toate valorile occidentale, baga la parnaie pe toti coruptii, izoleaza toti ungurii, toti tiganii, toti pocaitii, toti homosexualii, toti ateii, toti agnosticii, etc. Si pe urma?! Hai sa te aud! Ce faci pe urma? Ai o turma bine dresata, purificata etnic, dusa la biserica, origine sociala sanatoasa si o tara la dispozitia ta. What's next?

| mariusres a răspuns:

Gabi, ti-am pus o intrebare. binevoieste sa raspunzi daca vrei sa dialogam, daca nu, am alte treburi mai bune de facut.

| mariusres a răspuns:

Sovieticii de care vorbesti au un discurs la fel de mincinos ca si prietenii tai extremisti de dreapta, doar ca in cealalta extrema happy. Tocmai de aia ti-am atras atentia ca dictatura e tot dictatura indiferent ca e comunista sau fascista. Iar intrebarea mea nu era utopica deloc. Te-am intrebat doar cum ti-ai dori sa fie oranduita tara.

| mariusres a răspuns:

Aham, deci comunismul e dictatura, capitalismul e dictatura. Dar ce nu e dictatura gabi?
Tot nu ai raspuns la intrebare. Ma intreb oare de ce o eviti, desi am eu o mica banuiala.

| mariusres a răspuns:

Crestinismul a fost politica de stat in Europa Medievala. Ai auzit de Inchizitie, de Cruciade, de indulegente, de oameni arsi pe rug?!

| gabrielutzu a răspuns:

Eu sper ca sa ajunga, pentru ca m-am saturat de mincinosii astia care una promit si alta fac, sau mai exact nu fac nimic, doar fura pentru ei.
Mi-ar place ca toti cei ce se dovedesc a fi hoti, indiferent la ce nivel(mai ales ce de la nivel inalt, ma refer mai ales la furturile intelectuale), impreuna cu tot neamul lor de la parinti pana la copii sa ajunga la puscarie unde sa fie tratati fara mila.

| gabrielutzu a răspuns:

Pai draga Cristi, pe cine sa ii prefer, pe dobitocii astia?

| gabrielutzu a răspuns:

Vadim inca nu a fost la putere, deci tot ce zici tu aici despre ce si cum ar face sunt doar niste simple SUPOZITII, pe cand astialanti dobitoci/hoti/smecheri au se tot plimba la putere de vreo 20 de ani si uite ce au realizat... un c... t.
Si daca vrei sa stii, aderarea la structurle UE, NATO s-au facut nu datorita hotilor de la noi de la putere, ci ne-au bagat aia mai mult cu forta, NATO pentru ca avea nevoie de teritoriul nostru(scandalurilr cu prizonieri CIA) si ca sa le dam carne de tun ca sa moara pentru ca oil-erii texani din SUA sa se imbuibe si mai mult din petrolul irakian si din opium-ul afgan, iar UE ne au bagat, pentru ca sa aiba granita cat mai aproape cu Rusia si la un eventual razboi sa nu fie expusi direct ei, ci prostalaii de romani.Cam astea au fost "marile" realizari.
Cat despre faptul ca vadim este comunist, prefer genu asta de comunist decat acest democrati cu nume romanesc (dar majoritatea proveniti din familii de evrei ateizati/bolsevizati care au adus comunismul in romania calare pe tancurile rusesti si care acu se dau mari democrati). Lamurit?

| gabrielutzu a răspuns:

Draga Cristi, daca asta este adevarul ce vrei sa fac? happy
Sa mint? Nu pot.
Si iarasi spui prostioare: Miscarea Legionara a fost absolvita de catre Tribunalul de la Nurnberg(constituit imediat dupa razboi pentru a pedepsi toate crimele naziste/fasciste impotriva omenirii) de orice APARTENENTA sau LEGATURA cu nazismul si fascismul!
Din contea, legionarii au fost asupriti si omorati sub regimul Antonescu(regim pro-nazist).
Nu crezi ca ar fi bine daca ai mai deschide si tu din cand in cand cate o carticica de istorie? :laughing

| gabrielutzu a răspuns:

Draga, mai pune mana si citeste. daca dai click pe net si scrii "miscarea legionara si procesul de la Nurnberg" o sa vezi ca am dreptate, miscarea legionara nu este o organizatie fascista sau nazista ci este o miscare nationalista, anticomunista si antsionista.

| gabrielutzu a răspuns:

Draga Cristi vorbesti fara sa gandesti.
Toti pupincuristii care s-au perindat pe la putere din 1990 pana acum si care sunt slugile si lingaii americanilor si a vasalilor lor, anglia, israel&co., s-au dovedit a fi doar niste hoti, mincinosi si dezinteresati fata de poporul roman.
fii sigur ca poporul roman, oricat de prost ar fi atunci cand supravietuirea va ajunge la limita, se vor orienta catre C. V. Tudor, Gigi Becali si toti ceilanti patrioti romani.
Se pare ca esti indoctrinat rau de tot.cand nu se va mai putea trai, cand tara va geme de someri si saracia nu va mai fi de suportat, atunci lucrurile se vor schimba in sfarsit in bine...
Oricum, cand zici ca comentariul meu m-a tradat complet, la ce te referi?
Daca te referi la orientarea mea politica, afla ca nu ma ascund cu nimic, asa este, sunt simpatizant legionar, nationalist si crestin, consider ca legionarii au fost singura formatiune politica adevarata care s-a opus iudeo-masoneriei si bolsevismului comunist care au adus Romania in starea in care se afla acum.
Si iti repet din nou Miscarea Legionara este una dintr-e foarte putinele miscari nationaliste din lume fara legaturi cu fascismul sau nazismul.
Si da, din ce in ce mai multi tineri sunt atrasi de Miscarea Legionara(asa cum sunt si eu) odata ce perdeaua minciunii care a stat trasa peste 50 de ani cu privire la Miscare incepe sa fie trasa incet-incet la o parte si multi ignoranti si rataciti incep sa vada din ce in ce mai mult adevarul asa cum a fost el si nu istoria predata la Stefan Gheorghiu de iudeo-bolsevismul sovietic si preluata mai apoi de fratii lor (intru masonerie) capitalisti.

| gabrielutzu a răspuns:

Draga Cristi, daca tu crezi ca, capitalismul inseamna libertate, te inseli amarnic... ce libertate este aia sa devii sclavul bancilor tu si urmasii tai pana la nu-stiu cata generatie cum s-a intamplat in SUA acum cu asa-zisa "criza"...nu uita ca criza s-a declansat in SUA, un stat CAPITALIST.si prostimea, ramanand fara slujbe pe care tot sistemul capitalist i le-a luat, sa-si piarda locuinta si sa ramana pe drumuri...SISTEMUL CAPITALIST ESTE CEL MAI PARSIV SI DISTRUGATOR SISTE INVENTAT VREODATA DE CATRE OM!
Cat despre afirmatia ca capitalismul aduce prosperitate, Romania se afla de 20 de ani in capitalism, ir prosperitate din parti pentru cei multi...si ma simt foarte prost ca eu, care sunt cinstit si nu imi fur si insel semenul sa fiu calcat in picioare si umilit de un "baiat destept" caruia mult-iubitul tau capitalism i-a permis sa fure si sa insele in stanga si in dreapta, intelegi?
De aceea as prefera o dictatura care sa mature hotii, inselatorii, delapidatorii,"baietii destepti", profitorii in stanga si in dreapta, chiar si cu mitraliera!

| gabrielutzu a răspuns:

Nu am nimic cu:pocaitii, ungurii.(ba chiar ii respect si ii simpatizez)
Am ceva cu:tiganii, homosexualii, UNII atei.
Am foarte multe cu coruptii.
Draga, incearca sa gandesti realist si logic.happy Gandind "aprins" nu vei rezolva mare lucruhappy

| gabrielutzu a răspuns:

Draga, dar ai pus o intrebare aiurea si tendentios la care ti-am raspuns partial deja.
De unde ai scos toate categoriile alea pe care le-ai enumerat tu acolo?
imi pare rau sa iti zic dar gandesti exact ca si propagandistii sovietici care atunci cand au ajuns in Romania au inceput sa inventeze tot felul de bazaconii pe care le-au ridicat la rangul de certitudini.
Deci intrebarea ta este o intrebare utopica la care nu am cum sa raspund.happy

| gabrielutzu a răspuns:

Si capitalismul este tot o dictatura
Nu confunda CAPITALISMUL cu DEMOCRATIA.
Cat despre cum as vrea eu sa fie oranduita tara, cand voi castiga alegerile si voi veni la putere PROMIT sa te iau pe tine ca si prim-consilier si te voi asculta intocmai in tot ce spui...:laughing

| gabrielutzu a răspuns:

Nu exista vreun sistem politic inventat de catre om care sa nu fi dus la dictatura.
Singurul sistem care nu a dus, nu duce si nu va duce vreodata la dictatura este CRESTINISMUL.happy
Dar nu-i asa, un ateu ca tine le va prefera pe oricare din celalante...:laughing
Multumit?

| gabrielutzu a răspuns:

Draga, fiecare poate sa continue un dialog atat cat il duce mintea.
Atunci cand cerebelul nu prea ii mai poate fi de mare ajutor, incepe sa apeleze la injurii si jigniri...nu -ti face griji, te inteleg perfect...atat poti, ti-ai atins limitele gandirii...happy

| DiMoDi a răspuns:

Noah, vedeţi dară de ce "nu e bune" discuţiile cu subiect politic... se ajunge invariabil la cearta! sad

| Dragosgan a răspuns:

Daca ajunge ala in parlament ma duc cu drujba sa i tai gatu! Sa nu se supere nimeni, asta e opinia mea.