| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutați-mă.
În fata casei mele s-a spart o conducta. Cei de la apavital vor veni și vor sapa, vor strica șanțul, zoana/gazonul de lângă gard.
Problema e ca ăștia fac treaba ca Doreii și la urma îmi vor lăsa pământul ala imprastiat (oricum ma voi certa cu ei) sau chiar și altele.
Unde le pot face reclamație? Sunt nervos și am o ciuda pe ei... Se poate rezolva situația asta prin reclamație sau vorba bună?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intentionezi sa-i reclami inainte de a incepe munca?
Reclamatie poti face la primaria localitatii.
Si mai repede rezolvi inainte amiabil, cu seful celor care vor lucra la conducata, decat cu reclamatie ulterioara.

| Rocklove a răspuns (pentru Ioandelasal):

Pai nu intenționez sa fac reclamație înainte, doar întreb unde as putea face în caz de fac treaba rea. Spun ca lucrează ca dori din motiv ca au mai avut lucrări în localitate și lasă dezordine. Sigur ca vor vorbi cu șeful lor.
Mulțumesc de răspuns.

| Vântulalb a răspuns:

Daca pornesti asa, ca vrei dinainte sa te certi cu ei, nu mai repara conducta si lasa sa-ti curga tie in curte toata apa cu noroi. Sau, fa tu lucrarea. Buna si curat.
Se poate rezolva cu vorba buna, numai daca vrei tu. Fara sa fii nervos si sa ai ciuda pe ei dinainte de a incepe treaba.

| Flavianadx a răspuns:

Nu te enerva. Uita-te la clipul cu nenea care vb despre "o extorsiune a unui degajament intr-o apa".