| vasilik92 a întrebat:

Va rog sa imi zica cineva daca eu am atestat pentru scutere pot conduce un scuter cu motor de 124... vreau un ras sigur va rog ca vre.au sa imi cumpar un scuter si nu stiu daca il pot conduce cu atestat...

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Daca ai atestat poti da poligonul pentru a obtine permis AM.pentru 125 cm iti trebuie A1 cu scoala si examen.deci nu poti.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu poti conduce nimic fara permis de conducere corespunzator. Pentru 125 cmc iti trebuie permis de categoria A1 iar pentru moped de categoria AM. Vezi ca daca te prinde fara permis sau cu permis necorespunzator te faci cu dosar penal si fara permis.