| Ionel47 a întrebat:

Va salut, o sa ma duc sa ma cazez la camin in Brasov la 1 octombrie dar o sa am buletinul expirat intrucat nu am putut sa il schimb momentan, credeti ca este vreo problema?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o problema, deoarece nu poti obtine viza de resedinta (flotant) cu cartea de identitate expirata.
Macar du-te si depune actele acum, s-ar putea sa poti obtine noua CI pana la 1 octombrie sau cateva zile dupa.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi si fa-ti altul, ca nu te primeste cu el expirat. Rapid.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, nu te primesc cu actul de identitate expirat nicaieri, fa ti actele numai trage de timp

| Hyperion7 a răspuns:

Actul de identitate poate fi făcut chiar și cu 6 luni înainte, nu e musai sa aștepți să expire.
Ți-l poți face zilele astea la urgență și asta e tot.
Din cate știu eu, e până în 250 de lei taxa sa ți-l facă la urgență și să îl ridici până la sfârșitul săptămânii viitoare, altfel stai 2 săptămâni după el.
Multa bafta!

| Ionel47 explică:

Nu pot sa il schimb ca am parintii plecati in afara si nu are cine altcineva sa ma ia in spatiu, alte solutii aveti?