| AC4S4 a întrebat:

Vi se pare mare prezenta la vot in Diaspora?

In doua zile de vot au reusit sa voteze cat la alegerile europarlamentare de o zi. Avem in vedere si faptul ca sunt de doua ori mai multe sectii.

Nu de alta, dar in media e plin de "Mobilizare masiva in Diaspora".

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mie mi se pare ca este prea mica pentru conditiile actuale, inca nu s-a ajuns la numarul de votanti de la europarlametare, desi acum au avut mai mult decat dublul numarului de sectii si un timp mai mare. Sa speram ca vor vota mai multi maine.

Bula
| Bula a răspuns:

Vineri si sambata se lucreaza in majoritatea locurilor.
Maine, duminica se vor prezenta mult mai multi la vot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa ajunga la 10 milioane in diaspora sa terminam din turu 1

| Florin9Florin9 a răspuns:

Mie mi se pare mult.
Aștept cu nerăbdare să văd cine intră în turul doi dintre Viorica Dăncilă (PSD) și Dan Barna(USR PLUS). La europarlamentare diferența între astea două a fost de câteva mii de voturi, acum teoretic diaspora poate înclina balanța, sunt nerăbdător să văd rezultatele big grin.

| Ciprian2019 a răspuns:

Cred ca e destul de ok. Vad ca e in crestere peste tot    https://www.libertatea.ro/......-2796354