| anonim_4396 a întrebat:

Viata e plina de neprevazut. Sunteti pregatiti pentru orice? Sau numai pentru anumite evenimente? Cum sunteti pregatiti?

3 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Trebuie sa te adaptezi in functie de situatie, trebuie sa te descurci intr-un fel. Se intampla ca in situatii limita sa reactionezi gresit, si abia cand e prea tarziu iti dai seama de greseala, dar in mare parte trebuie sa te adaptezi situatiei. Oricum intrebarea ta atinge o gama vasta de situatii. Totul se bazeaza pe reactia de moment si pe capacitatea de a reactiona in situatii limita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Toți spunem că suntem pregătiți, însă când suntem puși în fața faptului împlinit, nu mai suntem noi. Teama, frica, descurajarea pun stăpânire pe noi, ne controlează.
De fapt, nu suntem pregătiți de nimic. Nimeni nu cunoaște viitorul, putem privi spre el dar nu-l putem vedea, penetra.
Nu putem schimba natura lucrurilor.
Suntem conștienți de impact, dar reacția este total diferită.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad o contradictie de termeni. Pentru ceva care nu poate fi prevazut nu ne putem pregati. Cel mult, putem fi proactivi pentru situatii pe care le cunoastem, fie din experiente personale, fie din ale altora.
Cum m-as putea pregati pentru o invazie a extraterestrilor?