| Ermin a întrebat:

Salutare tuturor, vinerea asta pe 27 am orașul și voiam sa știu dacă o sa fiu declarat admis pot sa ridic dovada în aceeași zi pentru ca după urmează sâmbăta și duminica și nu se lucrează deci tocmai luni as putea sa ma duc s-o ridic. Si am mai citit pe net ca cineva a pățit la fel și luni nu i s-a eliberat dovada deoarece permisul a fost deja trimis prin posta Unii mai ziceau ca poți sa mergi și fără permis și fără dovada și în caz ca te oprește politia poți sa vorbesti cu ei sa te caute în baza de date. As vrea să-mi spuneți dacă asa e sau nu, doar dacă știți, va mulțumesc, fundă

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ultimele zvonuri ziceau ca nu se mai da dovada.
Cat despre mers fara dovada si permis... de ce sa risti in halul asta pentru cateva zile. Daca te opreste si nu esti inca in baza de date, risti un dosar penal pentru ca nu ai avut rabdare?

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Nu se mai da dovada, astepti pana iti vine permisul in mana.

| AlleSss a răspuns:

Bună. Instructorul meu mi-a spus că dovada se poate lua doar a doua zi. Înțelesesem că până acum era posibil și în aceeași zi, dar de vreo lună nu se mai poate. Baftă!?