| Pog0nIcY a întrebat:

Vreau sa cumpar un uscator, toti vecinii sunt de acord... dar imi spune si mie cineva formele legale?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adunarea generala a Asociatiei de proprietari trebuie sa aprobe vanzarea si pretul si sa desemneze un reprezentant, de regula pe presedinte, care sa se prezinte la notarul public pentru incheierea contractului in forma autentica. Pe baza contractului uscatorul va fi intabulat pe numele tau in CF. Vanzarea se poate perfecta doar daca uscatorul este intabulat in CF.