| AnonimRD a întrebat:

Vreau sa imi fac permis de port-arma in viitor, dar daca am ambliopie asta ma poate impiedica?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Exact,asta e si problema, ca nu nimerești tinta de fiecare dată si poti greși. Bolnavii mintal au dreptul la permis daca se trateaza si trec testele psihologice.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu neaparat. Depinde de severitatea bolii însă nu este recomandat sa ai astfel de boli si sa porti arma asupra ta.

| AnonimRD explică (pentru Donsavas):

Pai de ce? De exemplu daca vreau pentru vanatoare, cu ce pot dauna, nu este o boala mentala doar vad mai slab cu un ochi, ce este gresit in asta? Nu nimeresc bine tinta in cel mai rau caz, sa zicem.

| AnonimRD explică (pentru Donsavas):

Si care e problema lor daca as gresii laughing))) arma mea tinta mea, doar nu trag dupa oameni..in fine multumesc de raspuns

| Donsavas a răspuns (pentru AnonimRD):

Ideea e ca ai putea greși tragand chiar în oameni

| Donsavas a răspuns (pentru AnonimRD):

Exact,asta e si problema, ca nu nimerești tinta de fiecare dată si poti greși. Bolnavii mintal au dreptul la permis daca se trateaza si trec testele psihologice.

| mudokins78 a răspuns:

Din pacate da!