| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi reziliez contractul cu Telekom si mi-au zis sa le trimit o copie dupa bultein prin email. Merge si sa fac o poza buletinului(facuta cu telefonul) sau trebuie neaparat sa scanez buletinul?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu face asa ceva.Reziliaza contractul mergand direct la ei.Este mult mai sigur.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se trimite copia C.I. şi NU se reziliază un Contract prin e-mail!

Mai ales având în vedere faptul că eşti restanţier ( apropo de întrebarea anterioară ), TREBUIE să mergi personal la o reprezentanţă Telekom sau să transmiţi Cererea prin Poştă.

Preferabil ca Cererea de renunţare la abonament prin denunţare unilaterală să o transmiţi în SCRIS, prin Poştă ( scrisoare recomandată cu Confirmare de primire )!
Asta pentru a putea demonstra respectarea termenului de preaviz de 30 de zile ( care se scurg de la data la care au primit Cererea ta, dată menţionată pe Confirmarea de primire care se întoarce la tine )!

Astfel că, la cel puţin 30 de zile după acea dată şi după ce vei PLĂTI sumele restante, va înceta Contractul.

Toate cele bune.

| DjNick112 a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti rezilia asa usor, daca ai facut contract pe 3 ani si tu dupa 1 an nu mai vrei, trebuie sa platesti toata suma pe toata perioada pana se termina contractul, doar asa poti rezilia, si in schimb pe mail asa ceva nu se trimite, parerea mea