| RoxanaGhost a întrebat:

As dori si eu sa ma lamuriti in legatura cu situatia urmatoare pentru ca e prima data cand recurg la asa ceva.Eu am solicitat la Vodafone pentru cartela mea, un desfasurator.Am primit ieri seara un email in care imi cer anumite dovezi pe care sa le trimit pe adresa lor de email si as dori sa ma lamuriti cu acestea:
-Cerere tip(am primit atasament pdf de la ei). Aceasta cerere o descarc pe calculator si o completez asa in PDF? Sau o completez prin scris si o scanez?
-Fotocopie a cartelei sim (din care sa reiasa bla,bla, bla)...Aici ar merge daca fac poza cu telefonul cartelei sim?
-copia cartii de identitate, merge tot asa daca fac poza buletinului?
Rog seriozitate si fara raspunsuri date aiurea. happy

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cererea o poti face sub forma de.pdf sau chiar.doc
Fotocopiile le poti face cu telefonul, dar scrisul sa se vada foarte clar, inconfundabil.

Cu cele doua poze trebuie sa dovedesti ca TU esti titularul contractului (la alta persoana nu i se dau asemenea informatii confidentiale).

| kanechy a răspuns:

Nuuu! PDF -ul primit de la ei il completezi foarte simplu, il convertesti si il completezi dupa care il pui in formatul initial, dupa faci o copie a cartii de identitate sau scan si il atasezi impreuna cu PDF-ul iar la cartela trimiti datele cartelei!