| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa invat pentru permis de conducere.

am primit o carte care contine : legislatie, regulament de aplicare si intrebari actualizate
cartea este din anul 2008. este veche? are ceva?

multumesc

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este destul de veche, OUG nr.195/2002, republicata in 2006, a mai fost modificata, dupa republicare, prin 6 acte normative, ultimul din anul acesta. Forma actualizata o gasesti pe site-ul drpciv.ro. Regulamentul de aplicare nu s-a schimbat din 2007. In schimb a intrat in vigoare un nou ordin privind examinarea pentru permis, Ordinul MAI nr.268/2010. Numai bine!

| xuanbou a răspuns:

Sfatul meu ca sa iei sala sigur, pui mana si faci de pe drpciv pana cand nu mai gresesti nimic. sau daca vrei carte, eu am de la editura national carte din 2010. bafta!

| daniel94d a răspuns:

Da e veche trebuie sa iti iei codul rutiel 2009 il gasesti la chioscu de ziare are si cd cu teste

| alynutzsu93 a răspuns:

Da si u mai multe detalii... autori editura

| steaua25 a răspuns:

Deci am 2 carti ambele din 2008.
1Prima carte : codul rutier - editura national (NOU) - OUG nr. 69 cu modificari la OUG nr. 196/2002 - revizuita 2008.
cartea cuprinde intrebari si teste ` - legea circulatiei
- regulamentul de aplicare
- harta indicatoarelor
- intrebari actualizate

2A doua carte : codul rutier - editura national (EDITIE NOUA)
cartea cuprinde intrebari si teste ` - legea circulatiei
- regulamentul de aplicare
- intrebari actualizate

am gasit si o imagine pe interner la a doua carte : http://www.okazii.ro/......rescu.html