| Valy93 a întrebat:

Vreau sa raspunda DOAR cine stie raspunsul corect sau se afla in zona de care vreau sa intreb:

Stiu ca in Arabia Saudita, femeile nu au voie sa conduca prin lege.
Dar intrebarea este:

E valabil si la turiste? De exemplu daca iubita mea vrea sa conduca masina personala in Arabia, are voie? Dupa mine, cred ca are, deoarece nu e o femeie de-a lor, ci europeana, dar vreau sa stiu neaparat daca au voie femeile ce nu traiesc acolo sa conduca autoturisme.

Repet, sa raspunda DOAR cei care stiu raspunsul corect, nu cu presupusul.
Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o femeie, indiferent de cetatenie, nu poate conduce legal autovehicule in Arabia Saudita.

| graffiti a răspuns:

Pa are voie, atata timp cat n-are cetatenie araba si nu sta mai mult de un an cred ( nu mai stiu exact )