| mcandr3y a întrebat:

Vreau si eu sa stiu de ce app toata lumea il uraste pe Geoana si zice ca e comunist... nu inteleg?

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Pentru că în spatele lui Geoana este Iliescu. Iliescu a fost mereu comunist, el a vrut doar să scape de Ceauşescu, nu să înlăture comunismul, doar că nu a reuşit decât prima parte. Geoana nu este nimic, doar o marionetă şi sforile sunt trase de comunişti, în frunte cu nea' Ilie.

30 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Din motiv tipic romanesc. Cei care spun asta sunt adeptii zicalei : Cine nu e cu mine e impotriva mea.

| AvalohAlyn a răspuns:

E o prostie.Pe timpul lui Iliescu nu se nationalizau firme, nu se cenzura presa, aveai libera exprimare, alegere deci nu era comunism.Comunismul nu mai exista din 1989.

| JeSa a răspuns:

Bine ai zis bacemi!

| psiholoaga a răspuns:

Nu cred ca oamenii il urasc, poate le repugna comunismul care straluceste in tot psd-ul... El nu are coloana vertebrala, e doar momeala aruncata oamenilor, iar in spatele lui iliescu isi vede de treaba. Sper ca de iliescu stii ca a fost (este) comunist. Trigergerid, cati ani ai? Ce spui tu laudandu-l pe iliescu, imi aminteste de bunica-mea, care zice: pe timpul lui ceausescu era bine, aveam toti locuri de munca, iti dadeau apartament, daca erai in partid, aveam bani de lapte si de oua (dar ca te bateai la cozi la 5 AM pentru ele nu mai conteaza) etc. Comunismul nu mai este, ai dreptate, acum e neo-comunism, ceva mai subtil si care spala mintea oamenilor cu zaharelul, nu o mai face prin teama. Desteapta strategie, trebuie sa recunoastem.

| User a răspuns:

Pentru ca e prostanaclaughing. si de ce e comunist? Pt. ca face parte din PSD

| rey a răspuns:

Pentru ca toata lumea tine mortis ca Iliescu a fost un presedinte mai rau ca Basescu, afirmatie care nici ei nu cred.

Esti femeie nu?
Europa trebuia santajata de catre Romania datorita pozitiei strategice, sa faca la noi la fel ca si cu Spania unde de la magar s-a ajuns la imigratie.

| Victoria a răspuns:

Pentru ca e in PSD, unde un membru important e Ion Iliescu.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

A fi comunist nu este un lucru rau din punctul meu de vedere (parerile sunt impartite), este doar ilegal. Acest Geoana nu este un comunist, este un HOT concomitent cu partidul sau care are cazierul incarcat. Lumea nu il uraste pe Geoana, ii uraste tot partidul ala plin de inculti si cel mult mediocrii si HOTI. Exemple : Vanghelie, Geoana, Nica, Ponta, Hrebenciuc astea sunt doar numele sonore si actuale, sa nu vorbim de fostii activisti gen Agathon, etc

| Paris a răspuns:

De nestiutori ce sunt happy

| Summer Memories a răspuns:

Dmonik, a fost o simpla greseala de scriere, nu am pus prepozitia "pe". Asa si?

Tu nu gresesti niciodata?

Atunci da-mi voie sa te felicit doamna perfectiune.

Nu stiti sa pierdeti!

| Summer Memories a răspuns:

Doamna perfectibila, daca erai asa perfecta iti dadeai seama ca e o ironie in fraza mea :)).

Si daca stau sa ma gandesc, pentru ce imi pierd timpul aici?

Oricum a castigat Geoana :)).

Hai pa pa si sa nu mai traiti bine, ca Basescu pleaca pe mare!:))

http://www.ziare.com/......ile-963083

| Summer Memories a răspuns:

Eu_o_mare_enigma

Nu vad ce legatura are raspunsul tau "ce mi-as fi dorit sa te vad fata in fata cu @dmonik.Aici toate pitipoancele si toti pitiponcii se dau mari, insa la o intalnitre tete a tete nici macar gura nu o mai deschid."
Eu mi-am exprimat parerea la o intrebare pusa, nu vad de ce fata in fata nu mi-as mai exprima-o.

N-am jignit pe nimeni, si cred ca puteai sa-ti exprimi si tu parerea fara jigniri.

| alecs871 a răspuns:

O sa aflam raspunsurile cat de curand...

| mcandr3y explică:

Nici eu. tocmai de aia intreb. ce a facut de toata lumea zice ca e comunist si ca tara se va duce de rapa?

| mcandr3y explică:

Pentru @Dmonik si @rey sunt baiat... nu se vede poza... intrati pe profil si o sa vedeti ca sunt baiat!

| Piscotel a răspuns:

Pentru ca nu are sprijin „puternic" precum Guță si Salam.

love struck Crin Antonescu

| kanibala a răspuns:

Deoarece asa este.tongue

| daniDeeDee a răspuns:

Eu nu-l urasc. big grin

| simoSTAR a răspuns:

Eu zic ca toti sunt la fel.

| 4Fun a răspuns:

Pt ca e un comunist happy,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca geoana e o mascota.
In spatele lui sta iliescu care il conduce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thoooamne, cata ignoranta printre muritori.De fapt, de ce ma mai mir ca prostanacul a ajuns sa se bata de la egal la egal cu un barbat adevarat si care merita cu adevarat functia suprema in stat? Geoana nu stiu in ce masura este comunist, insa el este inconjurat de comunisti, mafioti si agramati. Iar ceea ce este si mai rau, este ca el singur nu se poate descurca. Ii trebuie cativa mafioti in spate, inclusiv agramatul de Vanghelie.Pacat de persoane precum @Lora si altii care nu merita sa stea intr-o tara condusa de niste neispraviti, pentru toti ceilalti...la cat mai multe...almanahe(pentru citit, bineinteles) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mcandr3y, iubita, nu e adevarat, il iubesc 50% dintre cei care au votat, il urasc doar 50%, de fapt, nu-l urasc, doar ca nu-l vor presedinte. Atat!
Nu e comunist, e o noua fata a stangii!
@Annie, "afirmatie care nici ei nu cred.". Mama, acuzativul se formeaza cu prepozitie! Uzeaza fara teama de "pe", e doar o prepozitie, nu e bau-bau, fii coerenta, Geoana are nevoie de tine!
@TigergeridAlan, " Pe timpul lui Iliescu nu se nationalizau firme, nu se cenzura presa, aveai libera exprimare, alegere ", omule, te auzi? Adica te poti citi? Ce varsta ai sau cate clase? Gandeste! Esti patetic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am editat, scuze: il iubesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Annie, draga mea, eu n-am pierdut nimic, nici macar cunostintele! Ma consideri perfecta? Eu - doar perfectibila! Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mcandr3y, nu e adevarat, il iubesc 50% dintre cei care au votat, il urasc doar 50%, de fapt, nu-l urasc, doar ca nu-l vor presedinte. Atat!
Scuze, multumesc pentru atentionare, oricum, raspunsul ramane acelasi, cu modificarea de rigoare!
Si iarasi scuze pentru spam-ul in care a degenerat intrebarea ta! Nu voi mai replica celorlalti useri, am observat ca e inutil!
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare Geoana nu stiu cum sa zic.Eu zic ca va face multe in viitor si ca nu va mai fi criza.La basexu ii doar ciuda are momente.Eu tin cu Geona!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Annie, sper ca ai aflat ca a pierdut Geoana...

| Mirabela_6911 a răspuns:

Nu il urasc chiar deloc... pe basescu nu-l suportam! mi se pre un om respectabil(geoana)