| TbW a întrebat:

Weekendul ăsta a fost fără restricții, nu? Am stat pe afară până la 5 dimineața cu poliția lângă mine nefăcându-mi nimic. De luni se va baga starea de alerta? Mai avem voie sa stam dupa 22:00 pe afara?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din aceasta noapte de la ora 24 se vor aplica noile reguli. Acestea se vor anunta si astazi la ora 17:00. Pana atunci uita-te la televizor sa le prinzi.

| Wr3nch a răspuns:

Poti. Cui ii pasa de sanatate sau binele altora cand poti petrece pe strada?

| Holiday a răspuns:

La tine in localitate/zona metropolitana poti sta cat vrei afara si de maine. Numai sa nu va strangeti mai mult de 3 daca nu locuiti la aceeasi adresa

| Alverto a răspuns:

Da... Normal, cui îi pasă de sănătate, eh, nu e nimic. Du-te în seara asta și într-un focar așa de distracție

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Citez "Du-te in focar" poate il prinde boala oricum are sub 0, 2% sanse sa se duca de pe acest pamant (la tineret e

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu și dacă și dacă are vreo boală

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Daca sta noaptea trez pe afara inseamna ca e si activ., Deci nu are boala grava.
Sa nu facem confuzie, daca ai o boala mica aia inca nu inseamna nimic, Numa daca ai Boli mari care iti pun si asa in pericol viata, atunci e periculos covid19.
Singura problema este ca boala afecteaza bolnavii, dar consecintele economice ii afecteaza si pe cei sanatosi. Global nu stiu cine o sa provoace mai mult fatalitati: Boala in sine, sau foametea, conflictele ce vor rezulta in lumea a 3-a.

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta incercam sa spun, că nu doar viața este pusă în pericol, ci și ecomia și toate domenile. Dar nu pot sa cred că îi iei apărarea cuiva care iese afară în timp de coronavirus

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Normal ca ii iau aparearea, e aiurea a sta in casa pentru toti., intrebarea mea ar fi: Sta cineva acasa pentru coronavirus poate copii ca le forteaza parintii, nu pentru virus, ci pentru a nu umbla aiurea cum tot nu merg la scoala. sau batranii., dar in rest viata decurge la fel exceptie ca au inchis locurile de distractie, relaxare.
Personal zilnic merg la lucru printre sute de oameni, si la cumparaturi etc. Mai nimeni nu crede in virus., mi-au spus si altii care au cunoscut persoane care au decedat de virus: aia care au murit: avea toate boliile, sau obezitate morbida. Sa moara un om sanatos Nope.
pe romaneste: oamenii considera virusul periculos doar pentru cei care si asa au zilele numarate., in rest ca o isterie facuta de aia cum sa zic, asa stereotip specific: "oraselor mari" care se sperie si de umbra lor.

| Antihristul a răspuns:

Alte reguli frate... Doamne ferește ce tara.

| stefi055 a răspuns:

Ai voie sa stai pe afara cat vrei de luni, dar ai nevoie de declaratie pe proprie raspundere daca parasesti localiatatea.