| Aalexander a întrebat:

"Zona pietonala" se refera si la trecerea de pietoni? adica trecerea de pietoti e zona pietonala?

4 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Zona pietonala e un loc in care se pot face concerte.cel putin asa e in orasul meu.e un fel de strada pentrui pietoni.

| BMadalin1992 a răspuns:

Zona pietonala se refera si la trecerea de pietoni. Simplu; 0

| suntserios a răspuns (pentru BMadalin1992):

Ete ca nu e asa simplu. zona pietonala e una si trecerea de pietoni e alta. Zona pietonala e acea zona in care este permis accesul pietonilor pe toata suprafata carosabilului.

trecerea de pietoni e alta mancare de peste si se refera doar la acea zon prin care este permisa travesarea carosabilului.

| TCI a răspuns (pentru suntserios):

Corect! happy