| NoShit a întrebat:

A mai comandat cineva cărţi de pe buybooks.ro? Am făcut comanda cam de 2 săptămâni şi nu am primit nimic nici acum. Tot încerc să-i sun, dar nu răspunde nimeni.

"Comanda dumneavoastra a fost receptionata
Comanda a fost plasata corect. Va multumim!
In cel mai scurt timp veti fi contactat(a) de echipa noastra de vanzari pentru a fi informat despre disponibilitatea produselor."

Ce înseamnă mai exact "în cel mai scurt timp" dacă mie nici la telefon nu-mi răspund după repetate încercări?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Vezi că trebuie sa te duci tu la oficiul poştal să vezi dacă a venit,că uenori nu soseşte mandatul prin poştă.
Am făcut şi eu o comandă de pe un site,nu mai ţin minte care,şi mi-a venit după mai mult de o lună, când şi uitasem ce am comandat.
Oricum, dacă nu a venit până acum, poţi să consideri comanda ca şi anulată, şi să-ţi iei de pe alt site. Nu mai ai nicio obligatie faţă de ei. Dar du-te totuşi la poştă să vezi dacă-i acolo.

7 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Ţi le livrează prin poştă sau printr-o firmă de curierat?

| NoShit explică (pentru Woodenpints91):

Prin poştă.

| NoShit explică (pentru Woodenpints91):

Mă piş pe site-ul lor de căcat. Ai avut dreptate, comanda e ca şi anulată. Am fost la poştă şi n-am primit nimic.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru NoShit):

Vezi că trebuie sa te duci tu la oficiul poştal să vezi dacă a venit,că uenori nu soseşte mandatul prin poştă.
Am făcut şi eu o comandă de pe un site,nu mai ţin minte care,şi mi-a venit după mai mult de o lună, când şi uitasem ce am comandat.
Oricum, dacă nu a venit până acum, poţi să consideri comanda ca şi anulată, şi să-ţi iei de pe alt site. Nu mai ai nicio obligatie faţă de ei. Dar du-te totuşi la poştă să vezi dacă-i acolo.

| aliceinchains a răspuns:

Sunt neserioși atunci. Dacă mai întârzie mult poți refuza comanda. Eu mi-am luat acum câteva luni de pe elefant.ro, vin și repede, ți se aduc acasă și au și mari reduceri. Nu lua, în general, după site-uri dubioase sau nu prea cunoscute.

| NoShit explică (pentru aliceinchains):

Pe elefant.ro niciodata nu găsesc în stoc cărţile pe care le vreau. M-am lăcomit pe site-ul ăsta ca am văzut reduceri foarte mari; o să-mi mişc mâine fundul la poştă să văd care-i treaba.

| geo1800 a răspuns:

Iti recomand ca de acum inainte sa faci comanda de pe
http://www.librarie.net/? nia=86&niaadgr=mQmdqh&gclid=CNXu6N73qrICFYEXzQodlFoAcw
sau
http://www.elefant.ro/

| Edy_Edinson_1993 a răspuns:

Suntem in 26.07. 2013, in data de 22.07. 2013 am dat o comanda de pe site-ul lor, astazi am sunat la ei nici nu raspund la telefon. Deci pot uita. Ma reorientez rapid.