| fgmijpb a întrebat:

Aș vrea să știu o carte de literatură pentru adolescenți foarte interesantă și captivantă care te ține in suspans și pe care nu o mai poți lăsa din mână.

Răspuns Câştigător
| Adry15252 a răspuns:

Eu acum citesc o carte foarte intresantă - Care mie una mi se pare CAPTIVANTĂ. Se numeşte : "Charles & Mary Lamb - Povestiri după piesele lui Shakespeare " sau mai e o carte "Contele de Monte Cristo "(3 vol). Sunt superbe. Sper că ţi-am fost de ajutor

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| vnvrgvskjdv a răspuns:

Citeste cartile de groaza din colectia Goosebumps.Le gasesti si la biblioteca.Eu am citit 17 volume si nu m-au plictisit deloc. Uite cateva titluri din care mi-au placut cel mai mult : bun venit in casa mortilor, Plaja bantuita, Bun venit in tabara de cosmar, Fantoma din vecini sau O aventura paroasa.Am uitat sa-ti spun ca-s carti de groaza, dar sunt super faine. Lectura placuta! funda? big grin

| FaithGaga a răspuns:

Jocurile Foamei este foarte captivanta si chiar nu o s-o lasi din mana!

| Miranda27 a răspuns:

Poti sa incerci "Insemnarile unei pustoaice" de Rachel Renee Russel sau "Jurnalul unui pusti" tot de Rachel Renee Russell.Sunt mai multe volume, sunt amuzante si te tin putin in suspans.Le gasesti la librarii, poate si la chioscuri sau in magazine mari happy.

| サクラ a răspuns:

Elevul dima dintr-a 7-a de Mihail Drumes, Pe aripile vantului-Margaret Mitchell

| lety93 a răspuns:

Portocala mecanica -Anthony Burgess. Te tine in suspans, dar ti-o recomand numai in cazul in care nu esti o persoana sensibila.

| marykaterineganea a răspuns:

Orice carte de Agatha Christie.