| tedi90 a întrebat:

Recomandati-mi o carte SF/ politista sau orice fel de carte care sa ma tina in suspans si pe care sa nu o pot lasa din mana. As vrea sa nu ma plictiseasca de primele pagini.

Răspuns Câştigător
| Websters a răspuns:

Zece negri mititei este o carte politista care te tine in suspans, am citit-o si eu si este foarte frumoasa. Bafta la citit.

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Roman politist : Zece negri mititei, Agatha Christie.Ar mai fi,tot de Agatha Christie,Crima din Orient Express,Pericol la End House,Omul in costum maro, Intalnire cu moartea, Moarte pe Nil, O crima anuntata, Ucigasul ABC etc.

Shin
| Shin a răspuns:

Ai putea sa incerci Ender's Game de Orson Scott Card. E un SF f reusit care este citit cel mai bine la o varsta mai mica. Un plus este ca daca-ti place cu adevarat, cartea are si continuare, deci iti vei putea satisface curiozitatea "ce s-a intamplat in continuare?"

Numai bine,
Shinwinking

| ThePoet a răspuns:

Pana de automobil de Friedrich Dürrenmatt

Răspuns utilizator avertizat
| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Incearca 'Geno' Moony Witcher,'Tunele' de Roderick Gordon si Brian Williiams.(in tunele baiatul are 14 ani deci s-ar pute sa iti placa fiindca este cam de varsta ta, mie asa imi plac cartile...are mai multe volume si e supper)Eu le-am citit pe amandoua si sunt chiar super, deci spor la citit+TE TINE IN SUSPANS!

| suffarstar a răspuns:

Eu iti recomand cronicile wardstone scrise de joseph delane.crede-ma cartea e absolut geniala. citeste primul volum.nu te vei plictisii nici o secunda. daca iti place poti sa iti iei si urmatoarele 6 volume.vor mai aparea inca 3(daca cumva nu au aparut)poti sa cauti si pe net mai multe pareri sau aici http://www.cronicilewardstone.ro/start.html.va aparea si film acum in 2012. apropo cartea nu e neaparat de groaza(cum apare la prima vedere)e mai degraba sf actiune fantasy aventura si groaza foarte ffrumos combinate. lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cadavrul din biblioteca, de Agatha Christie.Am citit-o, te tine in suspans! Incearca!

| RiRikk a răspuns:

Twilight, Singur pe lume. Funda?

| Chelbosa a răspuns:

Dan Stanca- Cei calzi si cei reci.
e o carte foarte buna, ai incredere si citeste-o