| ColdHeart a întrebat:

Care ar fi prima carte pe care ai recomanda-o? Am nevoie de o carte interesanta, captivanta. Multumesc!

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe aripile vantului si Elevul dima dintr-a 7-a. Astea imi vin prima data in cap.
Pe langa ar mai fi Rebecca, Vraciul, La rascruce de vanturi.

| Kaℓi a răspuns:

Padurea norvegiana
1Q84
Kafka pe malul marii
Sau "Pendulul..." lui Eco happy
Sau ceva de Mario Vargas Llosa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albert Camus - Strainul
Mircea Eliade - Secretul doctorului Hoeningberger
Mircea Eliade - Pe strada Mantuleasa

Cu toate astea, nu stiu ce numesti tu 'interesant'. laughing

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Intr-adervar, e pur subiectiv laughing Prima recomandare este destul de interesanta happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Prima cred ca e cea mai buna carte citita de mine, alaturi de Procesul si Metamorfoza...sau nu, cred ca sunt subiectivlaughing, sunt o gramada de carti la fel de bune.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Sunt foarte multe carti bune, daca am avea timp sa le citim pe toate...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Unii au timp si il irosesc.laughing

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Unii au creier si il irosec. What about that? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

E plin de ignoranti.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nunta in cer- Mircea Eliade

| 1231242 a răspuns:

Biblia, propăvăduitorul!

| munteanuionvictor a răspuns:

"Pe aripile vântului ".

| Raniaa a răspuns:

La rascruce de vanturi- Emily Bronte day dreaming

| ColdHeart explică (pentru Raniaa):

Oh, dar ce romantica esti! happy

| Tssssssss a răspuns:

Seria Miss Peregrine, sunt 3 volume: Caminul copiilor deosebiti, Orasul pustiu si Biblioteca sufletelor, sunt putin SF, dar foarte captivante

| anamatey a răspuns:

Razboiul care mi-a salvat viata

| Ancasiatat12 a răspuns:

Zapada mielor de Jenny Hubbard, este vorba de o fata pe nume Emily Beam care ajunge la un internat in mijlocul semestrului după ce iubitul ei Paul Wagoner se sinucide, cartea atinge toate subiectele pe care un adolescent ar fi tentat sa le incerce, atinge chiar si subiecte religioase la un moment dat. Cartea o gaseste la 35 lei si o gaseste si pe site-ul Editura Trei sau chiar in librarii.

| AlbertEinsteinman a răspuns:

,,Universul intr-o coaja de nuca"
- de Stephen Hawking