| alexaa3532345646 a întrebat:

Am citit o carte acum mult timp. Era despre un om care s-a îndrăgostit de o fata care era la facultatea de arte. A răpit-o și a sechestrată timp de mult timp. După mai multe încercări de evadare fata s-a îmbolnăvit de pneumonie și a murit. Din păcate nu îmi amintesc cum se numește și nici pe net nu am găsit nimic. Vă sună cunoscut? Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| eduardie0 a răspuns:

The Collector?
Lolita?

6 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Imposibil. Mai ales, dacă, cumva era o carte de peste 30-40 ani vechime și nescanată pentru biblioteca virtuală.

| eduardie0 a răspuns:

Cred că vorbești despre "Lovitură de teatru" de Sidney Sheldon

| alexaa3532345646 explică (pentru eduardie0):

Nu aceasta dar îți mulțumesc oricum! ❤️

| Simpatic a răspuns (pentru eduardie0):

Lolita lui Vladimir Nabokov, era o tanara de 12 ani la inceputul cartii, deci nu era la facultate, daca iti aduci aminte!
Dolores este "Lolita". Humbert este profesorul de +30 de ani, care se indragosteste de Lolita. Dolores ia locul lui Annabel, prima iubire a profesorului din copilarie, el isi aduce aminte de Annabel si o vede pe aceasta in Dolores, Annabel a murit de tifos foarte tanara. De aici probabil mica confuzie!

| alexaa3532345646 explică (pentru eduardie0):

E The Collector, mulțumesc foarte mult ❤️

| eduardie0 a răspuns (pentru alexaa3532345646):

The Collector?
Lolita?