| RoxyRoxana200 a întrebat:

Anul acesta am trecut a 8 a.La anul am examen, la romana ma pricep dar la mate nu stiu nimic.Ce ma fac? Cand ar trebui sa invat pentru amandoua? Prima sesiune o am in decembrie.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca examenuld e capacitate este primul examen important din viata ta, te sfatuiesc sa tragi tare cu invatatul, inca de la inceputul anului, eventual sa-ti iei si ore de meditatii la matematica, poentru ca nu-i de joaca, fiind nu prea te pricepi.
Ar fii trebuit ca toata vacanta asta mare, sa fii lucrat deja intens la matematica din anii 5-7, ca sa-ti aduci la zi materia pierduta, dar cum nu ai facut-o, acum va trebuii sa muncesti zilnic, cateva ore, la matematica, peste lectiile din clasa si temele normale de la scoala.

| SynapseNinja a răspuns:

Eu îți recomand să faci pregătire. Așa am făcut și eu când am avut examenul de a 8-a în 2016, am făcut și pregătire la mate și am învățat și la română.

| Vaidavlad25 a răspuns:

Pune mana pe carte!