| HanszmR a întrebat:

As vrea sa citesc o carte buna a unui scriitor roman conteporan. Ce imi recomandati?
Si ce parere aveti despre cartea Jane Eyre?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce parere aveti despre cartea Jane Eyre?

Merita citita!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Mie personal mi-a plăcut Jane Eyre, atât filmul cât și cartea.
Evident recomand cartea pentru că este mult mai detaliata, filmele în general prezintă doar un scurt rezumat.
Și dacă vrei o poveste care să te aducă de la tristețe la bucurie și tot așa, este cartea potrivita.
În general nu prea citesc cărți scrise de autori români contemporani, totuși am primit o carte scrisă de Simona Lungu -Prejudecăți, care mi-a plăcut la momentul când am citit-o.

| Florian80 a răspuns:

Jane Eyre este o carte superba
Am citit o pana acum.de 3 ori si intrebarea ta mi-a facut chef sa o mai recitesc si a.4 a oara.Recomand cartea oricui.

| HanszmR explică (pentru Florian80):

De ce ti-a placut atat de mult? Chiar vreau sa o citesc in viitorul apropiat deci fara spoiler daca se poate happy

| Florian80 a răspuns (pentru HanszmR):

Nici nu dau spoiler dar atata pot sa ti spun: nu vei regreta 1 secunda ca ai citit o.Este de a dreptul superba.cu multe lectii de viata in ea.Eu deja am luat o si sta pe noptiera...gata sa o deschid

| Ganderoaica a răspuns:

Recomand cartea Jane Eyre. Sunt multe subiecte interesante pentru tineri.

| TipaAia369 a răspuns:

Depinde ce carti preferi. Mie imi place foarte mult Emil Cioran (filozofie) si George Bacovia. Ambii au scris lucrari "triste" daca pot sa le numesc asa. Sunt pe partea de negativism. Daca preferi dragoste, nu stiu sa-ti zic, pentru ca mie nu-mi prea plac, deci n-am prea citit. In rest nu prea stiu carti ale scriitorilor romani, decat cele citite in liceu. In rest, am citit doar carti traduse in romana, pentru ca nu am vazut literatura in Romania atat de evoluata pe cat cea a strainilor.