| Cosma_Mihaela_1999 a întrebat:

Hei! Stie cineva un scriitor de carti roman conteporan care a publicat vreo carte? As vrea sa citesc si ceva de romani care inca mai traiesc.

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

'Nostalgia' (cu precadere 'REM' si 'Gemenii', dar nici 'Mendebilul' nu e rau) sau 'Orbitor. Aripa stanga' de Cartarescu (trebuie sa aiba vreo 57 de ani acum, dar arata mai tanar laughing ).

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mircea Cartarescu-gemenii
Mircea Cartarescu-REM
Simon Vestdijk-Gradina de arama

| bogdan72 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Ce-ai dom'le cu Vestdijk, ca-n afara ca n-a auzit nimeni de el si-l gasesti doar la biblioteca (sau, inca cazul meu, in biblioteca bunica-mii), mai e si olandez, si mort laughing

| bogdan72 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Dar, in rest, recomandarea e buna, recunosc - daca o gaseste. Mai ales daca are 14 ani - eu o citisem la 15 si stiu ca mi-a placut foarte mult, mai ales ca nici nu le aveam cu cititul pe atunci.

mira
| mira a răspuns:

Mircea Cartarescu:"Orbitor"

| CataC a răspuns:

Hei

Cati ani ai? S-ar putea sa nu-ti placa ce-a scris Cartarescu la varsta ta, pari inca frageda.

| anutze a răspuns:

John green-sub aceeasi stea
Sper sa-ti placa