| marcu112 a întrebat:

am o problema cu mess-ul....inevitabil s-a luat curentul s-a stins laptopul, a venit curentul, l-am pornit si nu ma mai pot conecta de nici o adresa de mess.am instalat mess ul iara..imi tot cer coduri, raspunsuri la intrebari..pe care nu le mai stiu..am incercat sa ma conectez de pe mail..degeaba.sad ce idee i-mi dati? doar nu e prima data cand se ia curentul si sunt conectat.dar e prima data cand am problemesad va multumesc anticipat, sunt aici sa va cer ajutorulhappy. mersi multhappy

19 răspunsuri:
| dgeko a răspuns:

A mai intrebat cineva pe aici ceva de genul si raspunsul me i-a fost de folos sper sa te ajute si pe tine.
Potriveste ora si data calculatorului, se poate si din cauza asta sa nu te poti loga.

| marcu112 explică (pentru dgeko):

Am ora setata, am tot setat bine..nu vrea(am vazut tot la tine ca ai ajutat pe cineva cu ora si am incercat si eu, degeaba)

| marcu112 explică (pentru dgeko):

Culmea,de pe telefon pot intra.

| LittleEndian a răspuns:

Verifica să ai conexiune bună la internet. Dacă este mai slabă conexiunea, e posibil ca messul să mai facă figuri. Și încă o chestie: pot aparea 2 erori: una cu Troubleshoot (si scrie ceva de genu: Unable to connect), si cealaltă când îti zice că ai greșit userul/parola. Și te bagă pe o pagină de la yahoo. Acuma nu stiu exact la care dintre ele te referi.
Înca ceva: dacă e prima variantă, s-ar putea să fie vreo eroare de la Yahoo! de conectare la server. Se pare că mulți au problema asta, din câte am văzut pe forumuri.

| marcu112 explică (pentru LittleEndian):

Net-ul merge bine, totul merge k inainte doar mess ul nu mai merge. apare o eroare in care zice :" there was a problem signing you in to Yahoo Messenger" "You account has been cocked.please clik "Forgot Password..si imid a 3 optiuni."new user/forgot passwors/close".sad

| marcu112 explică (pentru LittleEndian):

Pfff,nu ma descurc deloc.sad numa nu reusesc.sad
nu vrea si nu vrea.

| LittleEndian a răspuns (pentru marcu112):

Incearca de pe meebo, nici acolo nu merge? Daca de pe telefon iti intra, inseamna ca nu e problema cu contul. O fi tot de la server, eu stiu? thinking

| marcu112 explică (pentru LittleEndian):

Nu merge nici de pe meebo.una din adresa am blocat-o aseara..sunt curios daca in 24 de ore se deblocheaza singura fara sa-mi ceara intrebarile alea de securitate...

| LittleEndian a răspuns:

Se pare ca e blocat contul, o fi incercat cineva sa-ti ghiceasca parola, sau ai introdus-o tu gresit de mai multe ori. Cica ar trebui sa ti-l deblocheze in vreo 12 ore. Daca nu ai chef sa astepti incearca sa iti schimbi parola de pe site de la yahoo. Sper sa functioneze, bafta!winking

| marcu112 explică (pentru LittleEndian):

Bine bine, am gresit parola la o adresa, mi-a blocat-o..in 12 ore se debloceaza..au trecut 24 si tot blocata e.dar nu ma pot loga nici la a doua adresa..si nu cred ca cineva se gandea la parolele la ambele adrese.happy pff.

| marcu112 explică (pentru LittleEndian):

Aaa,legat de schimbatul parolei pe site la yahoo...nu stiu elementele de siguranta...si nu ma pot loga nici pe mail.sad

| Karina_Barbu_1997 a răspuns:

Verifica să ai conexiune bună la internet.

| marcu112 explică (pentru Karina_Barbu_1997):

Conexiune la net e buna ca si pana acuma..toate functioneaza ca inainte in afara de mess.sad

| marcu112 explică:

Mi-am facut acum un nou id, care merge.cel vechi nu mai merge.a incercat un prieten sa intre de la mine d epe laptop..nu merge, dar id asta care l-am facut acum merge.cum va explicati?happy explicati-mi si mie va roghappy vreau id cel vechi..acolo am colegi, prieteni, rude.

| marcu112 explică:

Buna seara din nou..problema mea cu mess-ul blocat a ramas neschimbata.ce-i de facut? au trecut 48 de ore.e tot blocata adresa, nu pot intra nici de pe alte adrese, ce se intampla?sad

| marcu112 explică:

Buna seara...tot eu..cu problema mea cu mesul...nu reusesc nicicum sa ma conectez.sad pff. ajutati-ma voi.happy

| dgeko a răspuns (pentru marcu112):

Am patit si eu asa si singura chestie pe care poti s-o faci e sa dai acolo cand iti apare ca ti-ai uitat parola dar daca zici ca nu mai sti raspunsurile la intrebarile de siguranta chiar nu stiu ce e de facut in cazul asta.Incearca si tu sa-ti aduci aminte ce raspunsuri ai dat la acele intrebari si poate rezolvi pana la urma.

| marcu112 explică (pentru dgeko):

Am rezolvat problema, am fost la un internet cafe, am intrat pe mail, am schimbat intrebarile si raspunsurile si acum intru fara probleme. oricum e interesant..de la net am intrat fara probleme..de acasa nu mergea.happy interesant..va multumesc pentru raspunsurile datewinking

| dgeko a răspuns (pentru marcu112):

De acasa nu puteai sa te loghezi din cauza IP-ului banuiesc ca e static.Asa la internet cafe aveai alt IP si poate de aceea a si mers.