| Andrei_Ardelean_1987 a întrebat:

Un prieten de al meu a venit intr-o zi la mine si a conectat la PC USB-ul lui. A stins PC-ul cu USB-ul conectat si cand l-a pornit a apasat F12 si mi-a intrat pe ceva program numit BOOT. Am repornit PC-ul, dar nu se conecta la internet. Un amic care dormea la mine avea laptopul la el, dar el se putea conecta la WIFI. Idei cum as putea rezolva? Am Windows 8

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Boot manager? Posibil sa-ti fi reinstalat windows-ul si sa nu aiba driver instalat pentru net... Cauta driverele si instaleaza-le, de preferat pe toate...
2. E complet acelasi windows? Exact aceleasi fisiere ca inainte? Daca da pur si simplu a rulat un stick live, posibil ca windows-ul anterior sa nu stie ce mac avea sistemul lui de pe stick. Daca e asta, te reconectezi la net de acolo din bara...
3. Daca nici-una, lasa cablul de net/routerul scos peste noapte ca se va reconecta. Mult succes!