| anonim_4396 a întrebat:

Bună,ce cărți îmi recomandați, trec în clasa a 7-a și îmi plac cele cu suspans și aventură! Fundă

Răspuns Câştigător
| GeneralR15 a răspuns:

Seriile Divergend si Jocurile Foamei sunt foarte bune. Deasemenea iti recomand:
Misterioasa Societate Benedict(O gasca de copii care demonstreaza ca unitatea invinge raul)
O calatorie spre centru pamantului(O carte care descrie ambitia unor oameni si locurile nebanuite pe care le descopera in lumea de sub pamant)
Miracol In Anzi(O echipa de rugby care se prabuseste in munti si reuseste sa supravietuiasca saptamani si luni intregi desi fac sacrificii fantastice.
Secretele Vezuviului(O poveste usor de citit si destul de interesanta)
Funda? big grin

4 răspunsuri:
| TeIauLaMisto a răspuns:

♥️ Buna! Iti pot recomanda CU TOT DRAGUL : Jocurile Foamei (toate partile), Divergent (toate partile, de asemenea), dar cu siguranta (cel putin dupa parerea mea) NICIO CARTE nu va intrege NICIODATA seria Harry Potter. Este ABSOLUT grozava (si pentru fete cat si pentru baieti). Spor la citit! Sper ca te-am ajutat! Multi pupici! ♥️

| AmaMaximer a răspuns:

Iti recomand din tot sufletul seria Divergent, cartile Cassandrei Clare, Jocurile Foamei, Fete stralucitoare sau NERVE.

| Thegurl a răspuns (pentru AmaMaximer):

Multumesc! ❤️