| WolfGhost a întrebat:

Ce carti mai cititi? big grin

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Noul Testament,Forta gandirii pozitive,Codul Vindecarii,Fluturi,Harta cerului,Secretul,Inteligenta emotionala,Alchimistul, Putine cuvinte si multa iubire, Putine lacrimi, multa bucurie, 100 de cai spre fericire, Un minut la psiholog, Spitalul Municipal, Harry Potter ultimele 3 volume, Viata lui Iisus, Magia, Calatoria, Sub aceeasi stea.Deci astea sunt cartile pe care vreau sa le citesc in viitorul apropiat.:d
Dar tu?

| Sociopat a răspuns:

Divina Comedie iar si iar

| gemeni6226 a răspuns:

In general carti ezoterice, mai ales numerologie.

| RAY a răspuns:

Despre ce ma pasioneaza, despre sex, mintea umana, calculatoare

| WolfGhost explică:

Eu citesc de toate laughing
Momentan Ingerul a strigat de Fanus neagu happy
Ray ai citit Jurnalul dragostei necenzutat-henry si june?
Sociopat happy mai citesti si alte carti? Am incercat de doua ori sa citesc divina comedie.dar nu am inteles o asa ca am lasat o.

| WolfGhost explică:

Aaa...si "3 dinți din față"am auzit ca e o carte superba.
Urmeaza sa o incep happy

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Astazi m-am delectate cu un volum de verusri de Percy Shelley.
Saptamana trecuta am citit o carte foarte buna, pe care o recomand. Se numeste "Pe firul de painjen al memoriei" si este un volum memorialistic al Cellei Serghi, una dintre autoarele mele preferate. Totodata, aceasta carte este si o minunata cronica a lumii literare din perioada interbelica, evocand atmosfera cenaclurilor lui Lovinescu, prietenii literare (si nu numai) intre scriitorii epocii, atmosfera premierelor teatrale, din restaurantele si cafenelele acelor decenii etc etc. Foarte buna carte, foarte placuta ca lectura, extreme de interesanta (include si foarte multe citate despre literatura, creatie, dragoste, viata etc ale diferitilor autori romani sau straini cititi si admirati de Cella).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drumul spre casa - Slavomir Rawicz